Dünyanın en çok kazanan sporcularından biri olan Cristiano Ronaldo, Binance ile destekçilerine futbolcunun Web3 topluluğuna katılma şansı veren bir ortaklığa girdi.

Portekizli Yıldız Futbolcu Cristiano Ronaldo, Binance ile NFT Ortaklığı Kuruyor

Ronaldo'ya göre, Binance ile ortaklığı "NFT oyununu değiştirecek ve futbolu bir sonraki seviyeye taşıyacak."

Spor Tarihinin İkonik Bir Parçası

Portekizli ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo, kripto para borsası Binance ile uzun süreli, takas edilemez token (NFT) ortaklığını duyurdu. Kripto borsası tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre, ortaklık anlaşması aracılığıyla, üretken futbolcunun takipçileri “ikonik bir spor tarihine sahip olma” fırsatına sahip olacak.

CR7 olarak da bilinen Ronaldo'nun takipçileri de 37 yaşındaki futbolcunun Web3 topluluğuna katılma fırsatına sahip olacak. Binance'in Twitter hesabı üzerinden paylaşılan bir videoda , ulusal bir takımda oynarken atılan en fazla golün (117) rekorunu elinde tutan Ronaldo, kripto para borsası ile el ele verme kararından bahsetti.

“Binance ile ortaklığımı duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Birlikte NFT oyununu değiştireceğiz ve futbolu bir sonraki seviyeye taşıyacağız ve bu sadece başlangıç” dedi, dünyanın en çok kazanan sporcularından biri olan Ronaldo.

Ronaldo'nun Takipçileri

Forbes'a göre sosyal medyada 690 milyondan fazla takipçisi olan Ronaldo ile Binance'in anlaşması, borsanın futbol hayranlarını NFT'lere ve Web3'e çekmeyi amaçlayan bir başka çabası. Binance, CR7 ile ortaklık kurmadan önce, Kasım 2021 itibarıyla 25.2 milyon Twitter takipçisi ve 38.1 milyon Instagram takipçisi olan İspanyol futbol efsanesi Andreas Iniesta ile daha önce söz kesmişti.

Ancak, Binance ile kripto para ticareti hakkında tweet attıktan sonra İspanyol düzenleyiciler, Iniesta'yı takipçilerini dijital para birimlerine yatırım yapmaya teşvik etmemesi konusunda uyardı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ