Portföyünüzde olması gereken kripto paraları inceliyoruz.

Portföyünüzde 2020

Önümüzdeki yıl en iyi yatırım olması muhtemel kripto para birimlerine 2019 yılı kapanmadan bir bakmak gerekiyor. 

Kripto para birimleri, zamanla çökecek bir geçit olarak kabul edildi, ancak Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin ulaştığı fiyatlar, insanların dikkatini çekmesini sağladı. İnsanların yaklaşık yüz kişiden  iki ila üçünün dijital para kullandığı tahmin edilmektedir, ancak mevcut eğilim giderek daha fazla insanın dijital para kullanımına sıcak baktığı görülüyor.

Bu tür para birimleri güvenli olarak kabul edilir, çünkü bilgisayar korsanlarının kullanması çok zor olan blockchain teknolojisini kullanırlar. Birkaç saldırı örneği olmasına rağmen, teknolojinin hala çok sağlam ve güvenli olduğu düşünülmektedir.

Aslında, Facebook bile Libra olarak bilinen kendi dijital para sürümü ile geliyor. Kripto para birimlerine yatırım yapmakla ilgileniyorsanız, o zaman dikkatinizi göstermeli ve bu para birimlerinin gelecekteki planlarına baktıktan sonra da yatırım yapmalısınız.

Kripto para yatırımlarına yatırım yapmanın avantajları, yukarıda daha önce bahsettiğimiz emniyet ve güvenlik gibi ayrıntılardır. İşlemlerin anonimliği dijital paralara yatırım yapmak için başka bir neden olarak göze çarpmaktadır.

İnsanlar arasındaki ana korkulardan biri çevrimiçi dolandırıcılık ve kimliklerinin çalınmasıdır. Kripto para birimleriyle işlem yapıldığında bu korku tamamen ortadan kalkar. Diğer bir avantaj, dijital paraların kolayca satın alınabilmesi ve takas edilebilmesidir.

İşlem ücretleri normal borsalardaki işlemlere kıyasla çok düşük. Bununla birlikte, eToro gibi borsalarda işlem yapmanın yanı sıra hisse senetlerinde işlem yapabileceğiniz değiş tokuşlar vardır. Diğer bir avantaj, şifreleme para birimini kullandığınızda hızlı işlem yapabilmenizdir, hiç beklemenize gerek yoktur, bu da zamandan tasarruf edebileceğiniz anlamına gelir. Daha küçük bir dijital para portföyüyle birlikte hisse senedi ve hisse portföyüne sahip olmak ileriye dönük gibi görünüyor ve birçok yatırımcı bu geçişi gerçekleştiriyor ve yatırım portföylerini çeşitlendiriyor.

Şimdi kripto para yatırımlarına yatırım yapmanın avantajlarını bildiğimize göre, gelecek yıl için yatırım yapmaya değer olanları kontrol edelim.

Bitcoin

Bitcoin dijital madeni para endüstrisinde devrim yarattı. Bitcoin'in 2017’de birden bire yükselen fiyatı dünyanın ilgisini çekti. Daha sonra para birimi biraz dengelendi, ancak endüstri uzmanları henüz gelenin en iyisi olmadığına inanıyor. Bazıları Bitcoin'in 100.000 $ 'a ulaşacağına inanıyor. Bu kadar yükseğe çıkmasa bile, önemli miktarda getiri sağlayabilir, bu nedenle yatırımınızı buna göre planlayın.

Ethereum

Bitcoin'in en yüksek noktalarına değineceğine inanan bir başka kripto para birimi olan Ethereum iyi bir yatırımdır. Mevcut maliyetler nispeten düşüktür ve 2020'de yüksek seviyelere ulaşması beklenmektedir. Ethereum'a inanmamıza rağmen Bitcoin'e eşit olabileceğine inanmıyoruz.

Neo

Neo şimdi nispeten ucuz bir fiyata alınabilmesine rağmen, büyük bir potansiyele sahip olduğuna inanılıyor. Çin hükümetinin bununla ilgilendiğine dair haberler var ve eğer doğruysa, o zaman şimdi ana yoluna katılıp iyi bir kar elde edebilirsiniz.

Litecoin

Litecoin ayrıca yükselen bir şifreleme para birimidir. Şu anda dünyada toplam Litecoin 89 milyon Euro değerinde olsa da, yatırımcılar gelecek yıl ikiye katlanacağına eminler. Uzmanlar, bu para birimine yatırım yapmanın ve kar dalgasını sürmenin doğru zaman olduğuna inanıyorlar. Sadece Litecoin’in bir yarı yarıya işlemden kısa bir süre sonra geçmesi bekleniyor.

Ripple

Ripple'ın Visa ve Western Union'ın kullandığı teknoloji olabileceği yönünde. Bu gerçekleşirse, Ripple'a yatırım yapmak yapılacak en doğru şey olacaktır. 2020'de büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

Son Söz

Kripto para birimlerine yatırım yapmak, risklerin adil payıyla birlikte gelir, bu nedenle herhangi bir dijital paraya yatırım yapmadan önce uygun bir özen gösterdiğinizden emin olun.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ