Bu makalede, kripto para portföyünüzü takip edebileceğiniz 5 uygulamayı tanıtacağım.Bu programlar hem masaüstü hem de mobil destekli  programları kapsayacaktır. 15 farklı portföy uygulaması içerisinden en iyi 5 uygulamayı sizin için derledik.

En objektif incelemeyi mümkün kılmak için bu makale, herhangi bir yönlendirme bağlantısı, sponsorluk veya reklam bağlantısı içermeyecektir.

Analiz Kriterleri

Analizimizi iki ana kritere dayandık:

1- Kullanıcı Arayüzü ve İşlevsellik : Görsellik  kullanıcının deneyimini gerçekten etkileyebilir.Ayrıca kripto yatırımcıları için önemli olan bilgiyi işlemenin ne kadar kolay olduğuna göre değerlendiririz. 2-Sitede / uygulamada gezinmenin kolaylığı da çok önemlidir.
İşlevsellik  ise sundukları ürünlerin ayrıntı ve objektifliğidir.

5-CoinGecko (Masaüstü)

CoinGecko kripto paralar hakkında anlık veri sağlayan bir uygulamadır.

Kullanıcı arayüzü

1- Gezinmek ve bilgi almak oldukça zor.

2- Reklamlar yüzünden kullanıcıları bunaltabiliyor.

3-Kullanıcı odaklı olmak dışında daha çok kar amaçlı

4- Ana görevini yerine getirmekten çok uzak ayrıca oldukça çok ICO reklamı var.

İşlevsellik

Ana kontrol paneli kullanıcılar için çok önemlidir.Takip ettiğiniz paralar hakkında size bilgi sağlar.Mevcut bir çok borsanın kur değerlerini tek bir çatı altında toplayabilir.Sitenin ayrıca önemli gördüğü haberleri paylaştığı bir portalı da var.Bununla birlikte tüm ICO'ların listesini de bulmak burada mümkündür.Keşke biraz daha kullanıcı dostu olsalardı.

Sonuç:

Umarım reklamları kaldırarak gerçekten vaad ettikleri hizmeti vererek kullanıcı dostu bir platforma dönüşürler.

4-Blockfolio (Mobil)

Blockfolio, popüler mobil portföy uygulamalardan biridir. Ne kadar kar sağladığınızı ve toplam dijital para değerinizi izlemenize izin verir. Ayrıca, siteye entegre edilmiş bir kripto haber akışına sahipler.

Kullanıcı Deneyimi:

Bu platformda kullanıcı arayüzü hakkında şikayet etmiyorum. Kripto para takip sayfası , önemli olan bilgiyi kolayca işleyebileceğiniz kadar iyi görünüyor. İzleyici sayfasındaki renk seçimi de bana göre muhteşem.Piyasadaki 24 saatlik değişimi gösteriyor ve bu da gelecek yatırımlar için bilgi edinme şansını doğuruyor.

İşlevsellik:

Bitcoin ve altcoin portföyünüzü takip etmek için kusursuz bir hizmet sunuyor.Blockfolio'nun kripto haberlerini kendi uygulamalarına entegre etme çabalarını gerçekten takdir ediyorum.Ancak sadece iki kaynak olması biraz üzücü dahası eklenebilir. (reddit,twitter,kriptom.com gibi)

Sonuç:

Mobil bir kripto portföy izleyicisi arıyorsanız blockfolio sağlam bir uygulamadır. Kullanıcı arayüzleri hızlıca adapte olacak kadar basit ve sadedir. Basit birportföy uygulaması arıyorsanız, Blockfolio iyi bir seçenektir.Bununla birlikte, güncel haberleri de takip etmek istiyorsanız blockfolioyu size öneremeyeceğim. Haber arayüzü yeterince gelişmiş değil.

3-Delta (Mobile App)

Delta benim favori uygulamalarımdan birisi tüm işlemler için yapmanız gerekenler oldukça sadedir ve aynı zamanda kullanıcı dostudur.Toplam kazancınızı ve kaybınızı size net olarak gösterebilir.

İşlevsellik:

Delta bir ana görevini oldukça iyi bir şekilde yerine getiriyor.Bu onların tek fonksiyonu ve son derece iyi uyguluyorlar. Kullanıcı dostu olması yönüyle tercih edilebilir.

Sonuç:

Delta güzel bir uygulama ve sağlam bir madeni kripto portföy yöneticisi. İyi bir uygulama arıyorsanız  kesinlikle inceleyin.

2-Altpocket (Masaüstü & Mobil)

Altpocket hem masaüstünde hemde mobilde kullanabileceğiniz bir platform. Kullanımı kolay ve estetiktir. Altpocket, sosyal medya platformu sayesinde kendilerini farklı kılıyorlar.

Kullanıcı Deneyimi:

Yalan söylemeyeceğim, bu platform bir başyapıt.Gösterge tablosu ve kaydırma menüsü bulunan çok modern bir tasarıma sahip.Ana sayfada, herşey hakkında bilgi sağlıyorlar. İnsanların son paylaşımlarını görebileceğiniz bir sosyal medya platformu var. 

İşlevsellik:

Bir çok platformdan farklı olarak Altpocket ile bazı borsalara API yolu ile bağlanabilirsiniz.Böylelikle portföyünüzü borsadan borsaya girme zahmetinde bulunmadan yönetebilirsiniz.

Sonuç:

Altpocket, en gelişmiş masaüstü portföy izleyicilerinden biridir.Müşterilerini büyük ölçüde artıracak bir uygulama süreci oluşturmaya başladılar.Çok güzel bir tasarıma sahipler.

1-Cointracking.info (Masaüstü & Mobil)

Cointracking.info, yatırımcıların portföyü hakkında çok fazla bilgi içeren benzersiz bir kullanıcı deneyimi sağlayan, çok yönlü kripto  portföy izleme platformudur. Cihazlar arasında kesintisiz izleme olanağı sağlayan masaüstü  ve bir mobil platform sağlıyorlar.

Kullanıcı Deneyimi:

Her ne kadar herkes aynı fikirde olmasada  kullanıcı arayüzünün hayranıyım. Çok basittir ve kullanıcı portföyünün ayrıntılı bir şekilde takip edilmesini sağlar. Renk şeması biraz eksik, ancak web sitesinin kullanım kolaylığı için bu affedilebilir.Portföy verilerinin sisteme yüklenmesi için bir kaç farklı seçenek muvcut.Kişisel kullanımınız için portföyünüzü bir excel veya pdf dosyasına aktarmak da mümkün.

İşlevsellik:

Web sitelerini mükemmel! Fakat bunu tamamlayacak bir haber sunma özelliği bulunmuyor. Fakat şikâyet yok.Özelliklerini çok iyi yerine getiriyorlar.

Sonuç:

Portföyünüz üzerinde mükemmel analizler sağlarken ayrıca portföyünüzü daha kolay takip etmenizi sağlar. Web sitesi oldukça basit ve herkes tarafından kurulumu beğenilmeyecek olsa da, işlevsellik açısından herkesin sahip olmak isteyeceği bir platform.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ