Porto Riko Hükümeti, yolsuzlukla mücadele için blockchain teknolojisini kullanmaya ilgi gösterdi.

Porto Riko Hükümeti, Yolsuzlukla Mücadele İçin Blockchain Teknolojisini Kullanmak İstiyor

Porto Riko Hükümeti, yolsuzlukla mücadele için blockchain teknolojisini kullanmaya ilgi gösterdi. Meclis Sözcüsü Rafael “Tatito” Hernandez, milletvekillerinin sektöre daha fazla şeffaflık ve hesap verebilirlik getirmeyi amaçlayan akıllı sözleşmeler oluşturmak için bu ay yerel blok zinciri uzmanlarıyla görüşmeyi planladıklarını doğruladı. Bu toplantılarda milletvekilleri, yolsuzlukla mücadele amacıyla blockchain teknolojisini benimsemeyi tartışacaklar ve düşünecekler.

Blockchain ve Akıllı Sözleşmeler, Kamu Sektörüne Şeffaflık ve Hesap Verebilirlik Getirebilir.

Bloomberg raporuna göre Hernandez, Blockchain Ticaret Birliği Konferansında blockchain ve yolsuzlukla mücadele hakkında konuştu. Blockchain ve akıllı sözleşmelerin uygulanmasının kamu sektörüne daha fazla şeffaflık ve hesap verebilirlik getirebileceğini söyledi. “Gerçek bir güvenilirlik sorunumuz var” dedi. "Ve bu da çözümün bir parçası olabilir" diye ekledi. Meclis Başkanı ayrıca, bu yeniliğin Karayip adasını kripto para birimleri ve blok zinciri yenilikleri için bir merkez haline getirmek için daha geniş bir çaba olduğunu belirtti. Hernandez, "60'lı ve 70'li yıllarda, üretim nişimiz vardı... Bu yeni bir niş, yeni bir iş yaratma fırsatı," dedi.

Daha Fazla Ülke, Blockchain Kullanarak Yolsuzlukla Mücadele Ediyor

Gittikçe daha fazla ülke, blockchain teknolojisini kullanarak yolsuzlukla mücadele ediyor. Birleşmiş Milletler uyuşturucu ve suç dairesi daha önce Kenya hükümetine yolsuzlukla mücadele amacıyla blok zinciri kullanmasını tavsiye etmişti. BM Uyuşturucu ve Suç Ofisi'nin bölgesel yolsuzlukla mücadele danışmanı David Robinson, blockchain gibi teknolojilerin Kenya'ya ülkedeki yolsuzluk uygulamaları ve suçlardan kaynaklanan milyarlarca kaybı önlemesine yardımcı olacağını söyledi. Daha önce Danimarka Dışişleri Bakanlığı, idari ve siyasi yolsuzluğu çözmek için blok zinciri, büyük veri, kitle kaynak kullanımı ve e-yönetişim kullanımını açıklayan bir rapor yayınladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ