FED Başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları kripto para piyasasını önemli ölçüde etkileyebiliyor.

Powell’in Açıklamaları Kripto Paraları Etkiliyor!

FED Başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları kripto para piyasasını önemli ölçüde etkileyebiliyor. Bu nedenle kripto para tutkunları başkanın açıklamalarını yakından takip ederek kendi hamleleri için bir yol çiziyorlar.

Powell’ın son açıklamalarını da bu çerçevede değerlendirmek gerekiyor. Powell ‘’Dijital Dünyada Merkez Bankası Yöneticileri İçin Ortaya Çıkan Zorluklar’’ isimli panelde yaptığı konuşmada kripto para birimlerine yönelik olarak yasal düzenlemelerin yetersiz kaldığını vurguladı. Powell ayrıca kripto para birimlerine ilişkin yeni kurallar, yasalar ve hatta yeni bir çerçeve oluşturulması gerektiğini kaydetti.

Kripto para piyasasına yönelik ne zaman yasal düzenlemeye ilişkin yetkililerden bir açıklama gelse piyasada bir gerginlik havası oluşuyor ve bu durum kripto para piyasasına olumsuz yansıyor. Ancak Powell’in son açıklamalarını kripto para piyasası pek önemsemiş gibi duruyor.

Küresel piyasalar FED’in Mart ayında yapacağı faiz artırımına odaklanmıştı. FED faizi 25 baz puan artırınca aylardır dillerde dolaşan sözcükler eyleme dönüşmüş oldu.

FED faizi artırınca aylardır süren satış baskısı ve korku ortamının azaldığı net bir şekilde görülüyor. Bu durum kripto para piyasalarına da bir rahatlama şeklinde yansıdı. Kripto para piyasasının toplam değerinin 2 trilyon dolar eşiğine yaklaşması bunu gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ