Amerika Birleşik Devletleri'ndeki referans petrol vadeli işlem sözleşmesi bu hafta tarihte ilk kez negatif bölgeye düştüğü için, blockchain geliştiricileri daha yeşil, sürdürülebilir enerji projelerine odaklanıyor.

Power Ledger Batı Avustralya

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki referans petrol vadeli işlem sözleşmesi bu hafta tarihte ilk kez negatif bölgeye düştüğü için, blockchain geliştiricileri daha yeşil, sürdürülebilir enerji projelerine odaklanıyor.

Avustralya blockchain firması Power Ledger, önümüzdeki üç yıl içinde yerel sakinler için blockchain tabanlı güneş enerjisi ticaret platformunu sunmak için Perth'deki en büyük orta yoğunluklu konut geliştiricisi ile bir anlaşma imzaladı.

22 Nisan'da Power Ledger ve geliştirici Nicheliving, platformun başlangıçta Nicheliving’in Inglewood'daki amiral gemisi SkyHomes geliştirmesindeki 62 dairede, ardından Perth metropol alanındaki 10 yerleşimde yer alacağını açıkladı.

SkyHomes'te sistem, yerleşik bir elektrik ağı, güneş PV'si ve depolama mikro şebekesi aracılığıyla konut sakinlerine % 100 yenilenebilir enerji sağlayacaktır.

Power Ledger’in blockchain platformu, enerji dağıtımını optimize etmek ve yatırım ve kullanımla ilgili maliyetleri azaltmak amacıyla enerji tüketimini takip eder ve kullanıcıların fazlalık güneş enerjilerini diğer sakinlere satmalarını sağlıyor.

Nicheliving’in genel müdürü, platformun ev sahiplerine fosil yakıt kaynaklı güce olan bağımlılıklarını azaltmak için teşvik ederek, işlem gören fazla enerjiden yeni bir gelir akışı ve günlük tüketim maliyetlerini azaltma konusunda yardımcı olabileceğini söyledi.

Power Ledger’in kurucu ortağı Dr. Jemma Green, platformun geliştiricilerin güneş yatırımlarını daha hızlı geri ödemelerine yardımcı olma potansiyeline işaret ederek sürdürülebilir enerji altyapısının kurulumunu daha da teşvik etti.

Power Ledger ve Nicheliving arasındaki anlaşma, Batı Avustralya'da blockchain tabanlı güneş enerjisi ticaretinin geniş çaplı sunumunu amaçlayan bir ortak girişim olan “Bağlı Topluluklar Enerjisi” nin bir parçası olarak imzalandı.

Yeşil bir gelecek için blockchain

Bu ayın başlarında, Power Ledger Fransa'da 220.000'den fazla elektrik sayacı için yeşil bir enerji ağı ile ortaklık yaparak, sakinlerin enerji karışımlarını özelleştirmelerini sağlayan bir blockchain aracı kurdu.

Uzun vadede firma, blockchain özellikli yenilenebilir enerji ticaret platformunu ve enerji ticaretini, yenilenebilir varlık finansmanını ve daha verimli karbon ve yenilenebilir enerji kredi piyasalarını destekleyebilecek bir dizi ilişkili aracı geliştiriyor.

2019 sonbaharında, aynı çeyrekte diğer ticari uygulamaların ardından Avustralya'nın kırsal bölgelerinde eşler arası enerji ticareti teknolojisi için bir deneme başlattı.

 Akademik araştırmacılar ayrıca blockchain sistemlerinin yenilenebilir enerji tüketiminin akıllı yönetimini nasıl teşvik edebileceğine dair ayrıntılı öneriler yayınladılar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ