Bu yazımızda sizlere PowerPool (CVP) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve CVP Token hakkında detaylı bilgileri sunmaya çalışacağız.

PowerPool (CVP) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi CVP Coin

Bu yazımızda sizlere PowerPool (CVP) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve CVP Token hakkında detaylı bilgileri sunmaya çalışacağız.

PowerPool (CVP) Nedir?

PowerPool, token sahiplerinin, sahiplerine kendi protokolleri için yönetişim oy hakkı veren tokenlar olan Yönetişim tokenlerini (GT'ler) ödünç vermelerine, bir araya getirmelerine ve ödünç almalarına izin vermeyi amaçlar. PowerPool'un misyonu, Ethereum tabanlı protokollerde yönetişim gücü biriktirmektir.

CVP, PowerPool'un yerel yönetim tokenidir ve aşağıdakiler için kullanılır:

Platform yönetiminde oylama (desteklenen likidite havuzlarındaki değişiklikler, teminat türleri, likidite madenciliği ödül tahsisi vb.).

Havuzlanan GT'lerin desteklenen protokoller arasındaki her yönetim kararı için nasıl oy kullanacağına ilişkin oylama.

PowerPool protokolü, birlikte çalışan aşağıdaki bileşenlerden oluşur:

Güç Endeksi: meta-yönetim ve fon yönetimi stratejileri için birleştirilmiş tokenleri kullanan, topluluk tarafından yönetilen bir Merkezi Olmayan Finans (DeFi) endeksi. Güç Endeksi Havuz tokeni (PIPT), endeksin bir payını temsil eden bir tokendir.

Power Oracle: Zaman Ağırlıklı Ortalama Fiyatların (TWAP'ler) birincil veri kaynağı olarak Uniswap V2'yi kullanan, merkezi olmayan bir zincirler arası fiyat kehaneti. Power Oracle, token sahiplerinin CVP'yi stake etmesine, Oracle'dan veri talep etmesine ve kaydetmesine ve karşılığında CVP ödülleri kazanmasına olanak tanır.

CVP tokeninin madencilik öncesi veya token satışı yoktur ve kullanıcılara likidite madenciliği yoluyla dağıtılır. Tokenin toplam arzı 100.000.000 olup, %15'i ana ağ lansmanından önce çıkarılmış ve kalan %85'i daha sonra çıkarılacaktır.

Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ