Firmanın Çarşamba günü yaptığı açıklamada, beta sürümünde bir New York dijital varlık borsası olan BlockQuake, Nevada merkezli güven şirketi Prime Trust ile ortaklık kurdu.

Prime Trust, Kripto Borsası BlockQuake İle Ortaklık Kurdu

Firmanın Çarşamba günü yaptığı açıklamada, beta sürümünde bir New York dijital varlık borsası olan BlockQuake, Nevada merkezli güven şirketi Prime Trust ile ortaklık kurdu.

Prime Trust, 2018'in sonlarında kripto endüstrisi için saklama hizmetleri sunmaya başladı ve Binance, OKCoin ve Bittrex gibi kripto şirketlerine birkaç isim vermek için hizmet verdi.

Prime Trust, borsa için müşterinizi tanıyın (KYC) ve kara para aklama karşıtı (AML) kontroller yapıyor ve borsa müşterileri için FDIC sigortalı banka hesapları sağlıyor. Sorumlu ayrıca müşteri fiat ve kripto soğuk cüzdan için saklama hizmeti sunuyor.

Kripto dostu bankacılık hizmetleri, kısmen bankaların müşterinizi tanıma (KYC) ve kara para aklama ile mücadele (AML) düzenlemelerine uymak için tamamlaması gereken ekstra çalışmalar nedeniyle son derece nadirdir. Prime Trust, kripto şirketlerinin müşterilerine FDIC kapsamı sağlamak için mevduatlarını diğer bankalara dağıtıyor.

BlockQuake, borsanın sınırlı sayıda müşteriye açık olduğu bir test aşaması başlattı. Firma, 2020 yılının ikinci çeyreğinde tam olarak piyasaya sürmeyi hedefliyor, ancak bu arada yasal olarak gerekli KYC kontrollerini yapma, mevduat tutma, işlem yapma ve cüzdanının diğer özelliklerini kullanma yeteneğini test ediyor.

Firma ayrıca Ocak 2020'de New York Finansal Hizmetler Departmanı ile New York Eyalet BitLicense için başvurdu ve para hizmetleri işi olarak ABD Finansal Suçları Koruma Ağı'na kayıtlı.

 Bir basın bülteninde BlockQuake CEO'su Antonio Brasse, “Kripto para ticareti popülerlik kazandıkça, sektörü düzenleme ve yatırımcılar için riski azaltma ihtiyacı çok önemlidir. Neredeyse her gün yeni kripto para birimi düzenlemelerinin yürürlüğe girdiğini görüyoruz. Güvenlik sorunlarını ele almak için de artan bir talep var. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ