Ava Labs kurucusu ve CEO’su Prof. Dr. Emin Gün Sirer geçtiğimiz günlerde dikkat çeken açıklamalarda bulundu

Ava Labs kurucusu ve CEO’su Prof. Dr. Emin Gün Sirer geçtiğimiz günlerde dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Emin Hoca’nın açıklamaları kripto para dünyasında ilgiyle karşılanıyor ve takip ediliyor

Emin Hoca, insanların gün boyunca Mall Street’te hisse senediyle uğraştığına vurgu yaparak bu insanların evlerine döndükleri zaman heyecanlı bir şekilde kripto paralarla uğraşmaya başladıklarına vurgu yapıyor. Böyle bir durumun finansın altyapısını değiştireceğini ifade eden Sirer, Türkiye’deki kripto para yasasının çok daha şeffaf, çok daha temiz ve net bir ortama kripto paraları oturtacağını ifade ediyor. Sirer’e göre bunun bir parçası olmak çok güzel olacak.

Sirer, Bitcoin ve kripto paraların ilk ortaya çıktıklarında kendi kurallarını tanıyan sistemler olduğunu, bu nedenle bu sistemlere ilgi duyan insanların genelde fazlasıyla özgür, hatta kanun tanımaz insanlar olduklarını ancak uzun dönemde bunun böyle devam etmesinin mümkün olmadığını vurguluyor.

Sirer, toplumların kanunları olduğunu ve onları tanımamanın mümkün olmadığını ifade ederek son dönemde Avalanche dahil olmak üzere çıkan sistemlerin bulundukları ülkelerin kurallarını sistemin içine almaya izin verdiğini vurguluyor.

Sirer’e göre ilk jenerasyon kanunsuz kripto para günleri geride kaldı. Artık kripto para alanına kurumsal paralar gelmeye başladı. Kurumsal paraların gelmesi Sirer’e göre sistemi itibarlı hale getiriyor. Bu bağlamda farklı bir sürecin içerisinde olduğumuzu ifade edebiliriz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ