ProShares Bitcoin ETF, alım satımın ilk gününde 1 milyar dolarlık alım satım cirosu ile ezici bir yanıt aldı.

ProShares Bitcoin ETF, alım satımın ilk gününde 1 milyar dolarlık alım satım cirosu ile ezici bir yanıt aldı.

Proshares Bitcoin Strategy ETF, Salı günü büyük bir hayranlığın ortasında New York Menkul Kıymetler Borsası'nda (NYSE) giriş yaptı. Bu Bitcoin ETF, tamamen sahip olmak yerine Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri aracılığıyla dünyanın en büyük kripto parasına maruz kalma imkanı sunuyor. Proshares Bitcoin Strategy ETF, NYSE'de BITO borsa sembolü ile işlem görmektedir. İlk kez, NYSE'deki BITO hisseleri, Salı günü 41.94 $ seviyelerinde bir kapanış vererek yüzde 5 oranında fırladı.

ProShares Bitcoin ETF, Piyasa Tarihinde En Çok İşlem Gören İkinci Fon

Bloomberg verilerine göre ProShares Bitcoin ETF, piyasa tarihinde en çok işlem gören ikinci fon. İlk çıkışında 1 milyar dolarlık bir ciro ile BITO'nun ilk çıkışı, BlackRock US Carbon Transition Readiness ETF'sinin yalnızca gerisindedir. Bir bitcoin ETF, kripto topluluğu ve Wall Street yatırımcıları tarafından uzun zamandır bekleniyordu. Yazma sırasında, piyasa değeri açısından lider kripto para birimi olan bitcoin, 64.000 doların hemen üzerinde işlem görüyor.

 Analistler, BITO'nun Beklentileri Konusunda Aşırı İyimserler

Bloomberg TV'ye konuşan ProShares'in küresel yatırım stratejisti Simeon Hyman, "Bitcoin bağlantılı ilk ETF olan BITO'yu yatırımcılara normal aracılık hesaplarında uygun bir şekilde Bitcoin'e yatırım yapmaları için önemli bir fırsat olarak sunmaktan gerçekten heyecan duyuyoruz. . Bu, bunu yapmanın kolay bir yolunu ve bunu yapmanın sağlam bir yolunu bekleyen birçok insanın şimdi dahil olmasını ve portföylerinde bulundurmasını sağlayacak.”

Bazı analistler, BITO'nun beklentileri konusunda aşırı iyimser oldular. Fundstrat Global Advisors'ın kurucu ortağı olan Bitcoin boğası Tom Lee, ProShares vadeli işlemlere dayalı bu Bitcoin ETF'nin ilk yıl boyunca 50 milyar dolardan fazla giriş çekebileceğini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ