Bu yazımızda sizlere Pundi X coin hakkında bilgi vereceğiz. NPXS koin ile ilgili ayrıntıları cevaplamaya çalışacağız.

Pundi X Nedir? İşte Bütün Ayrıntılarıyla NPXS Coin

Bu yazımızda sizlere Pundi X Koin hakkında bilgi vereceğiz. NPXS koin ile ilgili ayrıntıları cevaplamaya çalışacağız.

Pundi X NPXS nedir?

Pundi X, kripto harcamayı kredi kartı kadar kolay hale getirmek isteyen bir projedir. NPXS tokenının yaratıcıları, bir gün Ethereum tabanlı Satış Noktası (POS) cihazlarında kullanılacağını umuyor. Bu yaklaşım, Latin Amerika ve Endonezya gibi az gelişmiş bölgelere temel bankacılık hizmetleri verebilir.

NPXS'ye Giriş

Kriptodaki en kötü bilinen sorun noktalarından biri, gerçekten alım yapabilme yeteneğidir. Pundi X, perakendecilere yüzlerce ila binlerce satış noktası akıllı cihazı dağıtarak tüm bunları değiştirmeyi planlıyor, böylece ağın tescilli kripto tokenı olan NPXS biçiminde ödeme kabul edebiliyorlar.

Cihazları ücretsiz olarak ve mevcut kart ve mobil ödeme çözümlerinin sağladığından daha düşük işlem ücretleriyle dağıtabiliyorsa, bu mükemmel bir fikir demek.

Yakın zamanda bunu ABD'de görmeyi beklemeyin - Pundi X, Güneydoğu Asya'daki genişleme planlarıyla Endonezya'yı hedefliyor. Özellikle yüzde 73'lük bankasız nüfusa sahip bir ekonomide, işe yararsa büyük bir getirisi olan cesur bir hedeftir.

Ayrıca, Güney Afrika dahil olmak üzere şu ana kadar yaklaşık 25 gelişmekte olan ülkedeki varlığını artırıyor.

Şirket, POS cihazlarını Brezilya ve Columbia üzerinden Güney Amerika'ya getirmek için BitCapital ile bile çalışıyor. Gelişmekte olan dünyadaki insanlar kripto para birimini kabul ederse ve bir POS cihazı ile iş yapmaktan mutluysa, o zaman bu gelecek olabilir.

Blockchain tabanlı telefon ve Function X protokolü, Samsung’un Electroneum tabanlı M1 platformu ve HTC’nin kripto özellikli Exodus 1 ile rekabet ediyor.

CEO ve kurucu ortak Zac Cheah 12 yıllık deneyime sahip ve ekibin geri kalanı da güçlü bir soyağacına sahip. Tabii ki, XPOS ve XPhone'unun nakliyesi 2019'un ilk yarısına kadar ertelendiği için çok hızlı büyümeye çalışıyor olabilirler. Birçok blockchain tabanlı girişim gibi, ekip de yol haritası zaman çizelgelerine bağlı kalmakta sorun yaşıyor.

Pundi X projesinin teknik ve iş parçalarını keşfetmeden önce, NPXS tokenının özelliklerini ve piyasa performansını inceleyelim.

NPXS Token Dağılımı

Pundi X, bilinen maksimum değeri olmayan toplam 280.255.193.861 NPXS arzına sahiptir. 0,015341 dolarlık en yüksek fiyat 13 Mayıs 2018'de gerçekleşti ve günlük olarak yaklaşık 4 milyon dolar değerinde NPXS alınıp satılıyor.

Pundi X, Eylül 2017'den 21 Ocak 2018'e kadar ICO token satışı sırasında 35 milyon dolar topladı.

ICO satış öncesi ve fon satışı sırasında 35.000.000.000 NPXS (o zamanlar PXS olarak biliniyordu) satıldı. Ekip 15.750.000'i elinde tuttu ve diğer 1.750.000.000'i erken yatırımcılara dağıtıldı ve geri kalanı daha fazla geliştirme ve pazarlama için Pundi X tarafından tutuldu. Ayrıca, sosyal medya ve çevrimiçi platformlarda ödül programlarını finanse etmek için satılan tokenların yüzde 2'sini ayırdı.

NPXS, Ethereum blok zincirindeki bir ERC-20 tokenıdır. MyEther Wallet, Ledger Wallet ve Trezor gibi ERC20 uyumlu cüzdanlar tarafından desteklenmektedir.

NPXS, çeşitli yüksek profilli kripto borsalarında satılabilir, ancak ticaretin büyük kısmı Binance'de gerçekleşmektedir. Ayrıca Indodax, Hotbit, LATOKEN, Bitbns, Gate.io, Bit-Z ve daha fazlasında da takas edilebilir.

Ödeme İşleminin Yeniden Tanımlanması

Pundi X'in inşa ettiği proje, POS cihazlarını Xplugins kullanarak iki iletişim katmanı aracılığıyla Ethereum'un blok zincirine bağlar. Bu cihazlar daha sonra kart okuyucuları, mobil cüzdan NFC tarayıcıları ve diğer ödeme teknolojilerini içeren POS platformlarına yüklenmeleri için perakende işletmelere teslim edilir.

İki katman, bir iletişim katmanının satın alma talebini sunması ve diğerinin satışı kaydetmesi açısından geleneksel banka tabanlı ödeme doğrulama ve onay süreçlerini taklit eder. Kredi veya banka kartınızla şu anda nasıl çalıştığı aşağıda açıklanmıştır.

Ödeme kartınızı POS cihazına taktığınızda, temel hesap bilgileri için çip veya manyetik şerit okunur. Bu ayrıntılar alıcı bankaya veya işlemciye bir internet bağlantısı veya telefon hattı aracılığıyla gönderilir. Daha sonra bir PIN, CVV vb. Yoluyla kimliğiniz doğrulanır, işlem tamamlanır ve bir makbuz yazdırılır.

İşlemi takip eden günlerde, satıcı, kart sahibi ve alıcı banka ödemeyi temizler ve kapatır. Bu gecikme, hesap özetlerimizde görünen kayıtların yanı sıra, çoğunlukla kart sahibi tarafından görülmez.

Blockchain tabanlı çözümünün perakendecilerin kripto tabanlı ödemeleri daha kabul etmesini sağlayacağını umuyoruz. Hatta kendi NPXS destekli XPass kredi kartını çıkardı.

Perakendeciler, kripto fiyat varyasyonlarından bir günde yüzde 10'dan üç haneye kadar kolayca kaybedebileceğinden, fiyat oynaklığı büyük bir endişe kaynağıdır. 100 $'lık bir ürün satmak ve gün sonunda sadece 80 $ almak demek, perakendecilerin sahip olduğu yüzde 25-35'lik marj ortalamalarının büyük bir kısmı olan yüzde 20'lik bir ücret kesintisi yapmak anlamına geliyor.

Pundi X Özeti

Pundi X'in yüksek hedefleri var, ancak perakende sektörünün kriptoyu ödeme olarak kabul etme konusundaki mevcut itirazlarının üstesinden gelmek için yeterli olmayabilir. Bununla birlikte, sağlam bir proje inşa etti ve erken yaşına rağmen zaten en iyi performans gösteren bir kripto. Pundi X'in başarısı, uygulamasının temel avantajlarına bağlıdır.

Pundi X, tamamen kripto para birimi ödemelerini kabul edebilen fiziksel perakende satış noktası cihazları oluşturmaya odaklanıyor.

NPXS, Ethereum blok zincirindeki bir ERC-20 tokenıdır. Büyük borsalar tarafından kabul edilir ve ETH, BTC ve BCH'yi ticaret çiftleri olarak kabul edebilir.

Pundi X, geleneksel kredi kartlarından daha düşük işlem ücretlerine sahiptir. Ne yazık ki, itibari para birimlerine kıyasla kriptonun oynaklığı nedeniyle boğulmuş durumda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ