Vladimir Putin bile elit bir davetli siber suç kulübü işleten bu Dark Web beyni kurtaramadı.

Putin Bile Bu Karanlık Web Beynini Hapishaneden Kurtaramadı

Vladimir Putin bile elit bir davetli siber suç kulübü işleten bu Dark Web beyni kurtaramadı.

Bir Rus hackerı 26 Haziran'da bir ABD mahkemesi tarafından dokuz yıl hapse mahkum edildi. Hacker Aleksei Burkov'un daha önce Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından kişisel çıkarları olduğu düşünülüyordu.

Burkov, ödeme kartı bilgileri satan “Cardplanet” adlı bir web sitesi işletmekle suçlandı:

“Satışa sunulan kart numaralarının çoğu ABD vatandaşlarına aitti. Burkov’un sitesinde satılan çalıntı kredi kartı verileri, ABD kredi kartı hesapları kullanılarak yapılan hileli satın alımlarla 20 milyon doların üzerinde sonuçlandı. ”

İddiaya göre Burkov, katılımcıların çalıntı malların ve yasadışı hizmetlerin reklamını yapabileceği siber suçlular için özel bir davetli kulüp de işletti. Kolluk kuvvetlerini filtrelemek için 5.000 dolarlık bir üyelik ücreti kullanıldı:

 “Burkov’un siber suç forumuna üye olmak için, muhtemel üyelerin siber suçlular arasındaki iyi itibarları için“ kefil ”olmaları ve sigorta olarak normalde 5.000 $ tutarında bir para sağlamaları gerekiyordu. Bu önlemler kolluk kuvvetlerinin Burkov’un siber suç forumuna erişimini engellemek ve forum üyelerinin forumda iş yaparken yapılan tüm anlaşmaları onurlandırmasını sağlamak için tasarlandı. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ