Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den çarpıcı bir hamle gelmesi bekleniyor.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den çarpıcı bir hamle gelmesi bekleniyor. Ukrayna işgalinin ardından Putin, Rusya’yı terk eden küresel şirketlerin varlıklarına el koymaya hazırlanıyor.

Putin yaptığı açıklamada Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından Rusya’daki operasyonlarını sonlandırmaya karar veren uluslar arası şirketlerin ülkedeki varlıklarına el koymak amacıyla Rusya’nın yasal çözümler bulacağını vurguladı.

Konu gerçekten de gündeme oturmuş durumda. Zira ABD ve Avrupa ülkelerinin Rusya’ya ekonomik yaptırımlar uygulamasının ardından McDonald’s ve Ikea gibi onlarca batılı şirket faaliyetlerini Rusya’da askıya almaya ve durdurmaya karar vermişti.

Putin’in bu konuda yaklaşımı ise ilgin. Putin yaptığı açıklamada üretim tesislerini kapatmayı planlayanlarla ilgili olarak kararlı davranmaları gerektiğini ifade ediyor.

Putin ayrıca yerel tedarikçilere hiçbir şekilde zarar verilmesine müsaade edilmemesi gerektiğini ifade ederek Rusya’da kalmayı seçen yabancı yatırımcıların haklarının korunması gerektiğini vurguladı.

Putin’in bu hamlesinin nasıl Bitcoin’e yarayabileceğine gelince Rusya’dan para çıkışı yapamayan firmalar çözümü Bitcoin ve kripto paralar da bulabilir ve bu durum da Bitcoin ve kripto paralara yönelimi artırabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ