QNB, küresel sınır ötesi ödemeleri geliştirmek için Ripple ile yeni bir ortaklık duyurdu.

QNB, küresel sınır ötesi ödemeleri geliştirmek için Ripple ile yeni bir ortaklık duyurdu. Ripple'dan Navin Gupta, anlaşmanın "nihayetinde QNB'nin RippleNet'teki havale hizmetini ek pazarlara ölçeklendireceğini" söyledi.

Katar Ulusal Bankası (QNB) ve Ripple, dünya çapında bankacılık ortakları listesini genişletmeye devam ederken, Türkiye'ye daha fazla havale yapmak için ortaklık kurdu. 4 Ekim'de QNB, önde gelen kurumsal blok zinciri çözümleri sağlayıcısı Ripple ile işbirliği içinde geliştirilen bir havale hizmetinin başlatıldığını duyurdu. Lansman, QNB'nin sınır ötesi ödeme stratejisinin bir parçası.

Küresel Sınır Ötesi Ödemeleri Geliştirmek İçin QNB ve Ripple Ortakları

Anlaşmaya göre, başlangıçta QNB, bir grup sunumunun parçası olarak Türkiye'de QNB Finanbank ile RippleNet'i kullanacak. Finansal ağ teknolojisinin ilk pilot uygulamasını takiben, QNB'nin gelecekteki diğer büyük havale koridorlarına daha da genişleme planları var.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Türkiye, 2020'de yaklaşık 1 milyar dolarlık havale aldı. Bu, Katar'ın Türkiye'ye havaleleri çözmek için bir anlaşma imzalamasına neden oldu. Türkiye ile havale sorununu ele aldıktan sonra Katar, RippleNet'in parçası olan diğer ülkelere geçecek. QNB, Ripple ile yeni ortaklık yoluyla sınır ötesi ödemeleri artırmayı umuyor. Ayrıca RippleNet, QNB'nin havale hizmetlerini birkaç ülkede sırayla genişletmesine yardımcı olacak.

QNB'de Grup Perakende Bankacılık Genel Müdürü Heba Al Tamimi Şunları Söyledi:

QNB, müşterilerine en iyi hizmeti sunmak için her zaman yenilik yapar ve bu ortaklık, bankanın müşterilerimize yönelik ürün tekliflerini geliştirmek için bir başka Fintech girişimidir.

QNB Grubu, iştirakleri ve bağlı şirketleri aracılığıyla 31'den fazla ülkeye yayılmıştır. Grup, 28.000 çalışanı ile üç kıtaya yayılmıştır. Bağlı kuruluşları ve bağlı şirketleri aracılığıyla QNB Group, devasa bir ATM ağı ile 1.000 lokasyonda faaliyet gösteren yaklaşık 20 milyon müşteriye hizmet vermektedir.

Ripple Güney Asya ve MENA genel müdürü Navin Gupta, QNB ile stratejik ilişki konusundaki heyecanını dile getirdi.  ‘Qatar National Bank (QNB) ile sınır ötesi ödeme deneyimini geliştirmek için bankacılık ve Fintech'teki yenilikleri bir araya getiren ve nihayetinde QNB'nin RippleNet'teki havale hizmetini ek pazarlara ölçeklendiren stratejik bir ortak olmaktan heyecan duyuyoruz,’ dedi.

XRP ve SEC Arasında Devam Eden Davaya Rağmen Ripple Daha da Büyüyor

QNB, diğer ülkelere havale hizmetini ilerlettiğinden, Ripple hizmetlerinin benimsenmesinde bir artış oldu. Evlat edinme, XRP ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında devam eden yasal savaştan bağımsız olarak evlat edinmede bir artış görüyor. Şu anda, ABD'de XRP'nin durumu belirsizliğini koruyor. SEC/XRP savaşı devam ederken, yatırımcılar XRP'ye yatırım yapmaya devam ediyor ve dünya Ripple'ın teknolojisini kullanmaya devam ediyor. Özellikle çoğu, sınır ötesi ödemeler gibi gerçek zamanlı sorunları çözmek için Ripple'ın teknolojisinden yararlanır.

SEC aleyhindeki SEC davasıyla ilgili daha yeni haberlerde, mahkeme XRP topluluğuna “amicus curiae” statüsü verdi. Emri yayınlayan Yargıç Torres'e göre, brifingler sırasında XRP sahiplerinin yardımı avantajlı olacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ