Bu yazımızda sizlere Quantstamp Coin (QSP) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve QSP Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Quantstamp Coin (QSP) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi QSP Coin

Bu yazımızda sizlere Quantstamp Coin (QSP) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve QSP Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Quantstamp Coin (QSP) Nedir?

Quantstamp, blockchain güvenlik denetimleri ve danışmanlık hizmetleri sunar. Quantstamp, daha geleneksel bir şekilde uzman güvenlik denetimleri sunar, ancak yerleşik Quantstamp, geleneksel bir şekilde uzman güvenlik denetimleri ve ısmarlama iş danışmanlığı ve aynı zamanda Security Network sunar. Security Network, çeşitli merkezi olmayan güvenlik denetleme düğümlerini akıllı sözleşme denetimleri arayan geliştiricilerle birleştiren bir protokoldür.

Security Nodeları, akıllı sözleşmelerinin akıllı sözleşmeleri aracılığıyla tarayabilecekleri güvenlik denetimlerini gerçekleştirmeye hak kazanabilmek için QSP'yi riske atmalıdır.

QSP tokeni, Ethereum blok zincirinde çalışır ve kod güvenlik denetimleri için ödeme yöntemi olarak kullanılır.

QSP Coin

Quantstamp, Ethereum ağı üzerine kurulmuş bir akıllı sözleşme denetim protokolüdür. Protokol, bir ERC20 tokeni olan QSP üzerinde çalışır ve iki ana işlevi vardır:

Otomatik ve yükseltilebilir bir akıllı sözleşme denetim yazılımı.

Akıllı sözleşme kodunda hata bulan insan doğrulayıcıları ödüllendiren bir ödül ödeme sistemi.

Bununla birlikte, protokol tam otomasyona doğru ilerlerken, manuel doğrulamanın yalnızca kısa vadede boşluğu kapatmak için uygulandığına dikkat edilmelidir. Bu, yalnızca maliyet verimliliğini artırmakla kalmayacak, aynı zamanda denetim hizmetinin ölçeklenebilirliğini de önemli ölçüde artıracaktır.

Quantstamp, kötü aktörlerin etkilerini azaltmak için yalnızca dağıtılmış bir katılımcı ağına güvenmekle kalmaz, aynı zamanda tüm doğrulayıcı düğümlerde 2/3 fikir birliği gerektirir. Protokol ayrıca, son kullanıcıların, bir denetim sonucunda bulunan hataları kötüye kullanan kötü bir aktör tehdidi olmaksızın, doğrulama için sözleşmeleri doğrudan göndermelerine olanak tanır. 

Benzer şekilde, QSP madencileri, doğrulama düğümü yazılımlarının bir parçası olarak akıllı sözleşmelerin entegre doğrulanması ve sertifikalandırılması ve QSP sahiplerine verilecek gelecekteki protokol yönetişimi vaadi yoluyla teşvik edilir. Şu anda Quantstamp, yalnızca Ethereum blok zincirinde çalışır.

Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ