Bu yazımızda sizlere QuickSwap Coin (QUICK) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve QUICK Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

QuickSwap Coin (QUICK) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi QUICK Coin

Bu yazımızda sizlere QuickSwap Coin (QUICK) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve QUICK Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

QuickSwap Coin (QUICK) Nedir?

QuickSwap, Polygon Network'te (eski adıyla Matic Network) dağıtılan bir Uniswap forkudur. QuickSwap, Katman-2 ağından yararlanarak, kullanıcıların herhangi bir ERC-20 varlıklarını sıfıra yakın gaz maliyetiyle takas etmelerini sağlar. QuickSwap, traderları ve yatırımcıları güçlendirirken, genel kripto kullanıcısı için DEX'lere giriş engellerini azaltır.

Proje, topluluk odaklı bir token dağıtım modelini benimsemiştir ve kullanıcılar protokol yönetimine katılabilirler.

QUICK, QuickSwap'ın yerel yardımcı program tokenidir ve aşağıdaki kullanım durumlarına sahiptir:

Yönetim: Token sahipleri, Snapshot platformu aracılığıyla ağ yönetişim kararlarını önerebilir ve oylayabilir.

Staking: Kullanıcılar, stake ödülleri (QUICK olarak ödenir) için platformda QUICK tokenleri stake edebilir ve platform işlem ödüllerinden pay alabilirler.

Likidite Madenciliği: Kullanıcılar platformdaki likidite çiftlerine token yatırabilir ve platformun işlem ücretlerinden pay alabilir. Kullanıcılar, daha fazla QUICK token kazanmak için platformda stake edilebilecek olan token mevduatları karşılığında LP tokenleri alacaklardır.

Proje herhangi bir fon sağlamadı ve likidite madenciliği için token tahsisinin %90'ını tahsis etti.

23 Temmuz 2021 itibariyle, maksimum token arzı 1.000.000 QUICK ve mevcut dolaşımdaki arz 159.753 QUICK şeklinde.

QuickSwap'ı neden kullanmalısınız?

Matic Network, Ethereum'dan çok daha hızlı ve daha ucuz olduğu için, QuickSwap üzerinde token takası ve verim çiftçiliği son derece uygun maliyetlidir. Merkezi olmayan borsa aracılığıyla daha fazla token kullanılabilir hale geldikçe, platformun daha fazla benimsenmesini doğal olarak bekleyebiliriz.

Ancak, bu QuickSwap için bir sorun olmayacaktır. Popüler otomatikleştirilmiş piyasa yapıcı, daha yüksek ağ etkinliği ile işlemlerin hızının ve maliyetinin önemli ölçüde artmamasını sağlamak için 2. katman ölçeklendirme çözümlerinden yararlanır.

Ayrıca, kullanıcılar QUICK token'ı kullanarak kripto ile pasif bir gelir elde edebilirler. QuickSwap'ta likidite sağlayıcısı olan kullanıcılar, LP tokenleri ve işlem ücretlerinin bir yüzdesini alacaklardır. Diğer birçok otomatik piyasa modeline (AMM) benzese de, QuickSwap tarafından sağlanan ölçeklendirme çözümleri, Ethereum'daki diğer AMM'lerden çok daha düşük ödül alma ve dağıtma için gaz ücretleri anlamına gelir.

QuickSwap Özeti

QuickSwap, Şubat 2021'de lansmanından bu yana rekor miktarda likidite çekti. Polygon tarafından kolaylaştırılan yıldırım hızında ve ultra düşük maliyetli işlemler sayesinde Quickswap, mevcut en popüler otomatik piyasa yapıcılardan (AMM'ler) biri haline geldi. Ayrıca, CoinGecko'ya göre QuickSwap, Nisan 2021'in en trend 30 projesi arasında yer aldı.

Sürekli genişleyen tokençiftleri ve likidite havuzları ile düşük ücretli, süper hızlı AMM ile birlikte QuickSwap, merkezi olmayan finans (DeFi) ve katman-2 ölçeklendirme çözümlerindeki en büyük isimlerden bazılarıyla rekabet etmeye hazır görünüyor. Ayrıca, bazı ciddi anlamda zorlayıcı oranlar sayesinde QuickSwap ve QUICK token'ın benimsenmesinde hızlı bir artış görülüyor!

Blockchain ve kripto para birimleri hala nispeten küçük bir pazarda bulunmaktadır. QuickSwap'ın nasıl kullanılacağını ve temel özelliklerini anlamak, size gelecek için bir avantaj sağlayacak.

Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ