Quik.com'un 2022'de piyasaya sürülmesi bekleniyor ve Ethereum aracılığıyla alan adları, NFT'ler ve diğer metaverse varlıklarının lisanslanmasını, satın alınmasını ve satılmasını kolaylaştıracak.

Quik.com'un 2022'de piyasaya sürülmesi bekleniyor ve Ethereum aracılığıyla alan adları, NFT'ler ve diğer metaverse varlıklarının lisanslanmasını, satın alınmasını ve satılmasını kolaylaştıracak.

Quik.com, premium alan adları pazaryerini, bir NFT pazaryerini ve bir Metaverse pazaryerini başlatma planlarını duyurmaktan heyecan duyuyor. Her zaman popüler olan alan adlarına ve diğer NFT'lere odaklanan Quik, satıcıların alıcıların satın alması için bunları kendi pazarında listelemelerine olanak tanır.

Quik marketplace, diğer platformlara kıyasla benzersizdir, çünkü tüm işlemleri yalnızca Ethereum aracılığıyla blok zincirinde gerçekleşir. Sistemin yeni bir şeffaflık düzeyi eklemesine ve karmaşık onaltılık cüzdan adreslerinin hatırlanması kolay adlara dönüşmesine olanak tanır. Eşzamanlı olarak, normal alan adları bir yana, Quick'in blok zinciri tabanlı alan adları, sansüre dayanıklı web sitelerine de izin verir.

Web3 Yaygınlaşıyor

Web Üç yavaş yavaş ana akıma geçiyor. W3'ün arkasındaki fikir, gelecekteki internetin tamamen merkezi olmayan ve blok zincirlere dayalı olacağıdır. Ağdaki her kullanıcı, iletişim ve hesaplamanın küçük bir bölümünü yönetecek ve bu da sunucusuz bir ağa yol açacaktır.Bu blok zinciri alan adları, Web Two ve Web Three arasında aşinalık sundukları için oldukça talep görmektedir.

Quik'e göre, e-posta adreslerimizi seçilebilir ve basit oldukları için hatırlayabiliriz. Aynı şey blockchain etki alanlarında da oluyor; kripto benimsemenin her aşamasında kolaylık sağlarlar.Ek olarak, kullanıcılar bunları merkezi olmayan web siteleri oluşturmak için de kullanabilir. Bunu sosyal medya hesaplarına bağlayabilir veya gerçek zamanlı iletişim kurabilirler.

Kısa bir  com alan adı bugün nadirdir. Kullanıcılar, alan adları ne kadar kısaysa, o kadar esnektir. Bir şeye erken geldiğinizi gösteren bir statü sembolü haline geldi. Aynı fenomen, blok zinciri alan adları üzerindeki çılgınlığı da açıklayabilir.

Alan İsimleri

Alan adları, devasa blok zinciri bozulmasının bir parçası olmak için büyük bir potansiyele sahiptir. Şu anda, tüm dünya nüfusunun %59,5'i interneti kullanıyor. Sektörün 2027 yılına kadar 1000 milyar USD'ye ulaşacağı tahmin ediliyor. Son zamanlardaki bazı örnekler arasında Business.com'un 345 milyon USD'ye satılması ve CarInsurance.com alan adının 49,7 milyon USD'nin üzerine satılması yer alıyor.

Bu alan adı satışlarının %50'sini blok zincirine taşırsak ne olacağını hayal edin? Bu alan adları normal URL'ler gibi olmadığı için Quik'in amacı budur. Bu, özel eklentiler olmadan onları tarayıcınıza bağlayamayacağınız anlamına gelir.

Bununla birlikte, kripto alan adları olarak da bilinen bu blockchain alan adları, kripto ve metaverse giderek ana akım haline geldiğinden aniden yüksek talep görüyor. Aynı zamanda, insanların internette keşfedilmesinin en kolay yolu olduğu için alan adlarına olan talebin arttığı dot-com dönemiyle de karşılaştırılabilir. O zamanlar bile, 1990'larda satıcılar milyonlar bastı.

Quik, pazardaki işletmeleri ve yeni gelenleri güçlendirmeye adanmış bir kripto pazarıdır. Hızlıdır, güvenlidir ve hiçbir gizli ücreti yoktur. Platform şu anda sürekli bir iyileştirme durumundadır ve birçok devrim niteliğindeki özellik hala geliştirme aşamasındadır ve gelecekte uygulanmak üzere ayarlanmıştır.

Şu an itibariyle, birçok kripto piyasası, hem yeni başlayanlar hem de deneyimli kullanıcılar için yüksek gaz ücretleri ile karmaşık ve yeterli yatırımcı desteğinden yoksun. Quik, sorunsuz, şeffaf ve hızlı bir kullanıcı deneyimi sağlamak için yeni nesil, son derece gelişmiş çözümüyle bu sorunları çözmek için burada.

NFT'ler, meta veri deposu veya Sanal Dünyalar dünya çapında genişledikçe, alan adları bir sonraki büyük şeydir. Normal alan adları, blok zinciri tabanlı alan adları, metaverse adları, avatarlar ve NFT'lerin bir kombinasyonu ile Quik.com, dijital dünya için en güçlü altyapının oluşturulmasına yardımcı olacaktır.                                                                                        

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ