NFT'ler, Web 3.0 ve blok zinciri, yeni nesil internet hakkında konuştuğumuzda, yeni trend olan terimlerdir.

Quik.com, Metaverse NFT Etki Alanlarını Tanıttı

NFT'ler, Web 3.0 ve blok zinciri, yeni nesil internet hakkında konuştuğumuzda, yeni trend olan terimlerdir. Son birkaç yıldır gelecek Web 3.0 hakkında bir şeyler duyuyoruz. Tüm sektörü heyecanlandırdı.

Web 3.0, şu anda interneti kullandığımız geleneksel yöntemin yerini alacak teknolojidir. İnternetin mevcut formu Google, Amazon, Facebook vb. gibi birkaç mega şirket tarafından kontrol ediliyor. Kullanıcı verilerinin tam kontrolü onlarda. Ancak Web 3.0, merkezi olmayan ve sansüre dayanıklı olacak.

NFT Etki Alanları büyük olasılıkla Web 3.0'daki geleneksel etki alanlarının yerini alacak ve Quik.com gibi pazar yerleri insanları bu yeni web'e yönlendirmede büyük bir rol oynuyor. Bir NFT alan adı pazarı olan Quik.com, yakın zamanda .metaverse, .vr, chain, .doge, .shib, .web3 ve daha fazlası gibi TLD'lerle NFT Alan Adlarının basımını başlattı.

NFT Alan Adlarının Basılması Artık Quik.com'da Yayında

Bu NFT alan adlarının aşağıdakiler gibi birçok başka avantajı vardır:

Yenileme ücreti yok.

NFT alan adının mutlak sahipliği.

Kripto cüzdanlarımız için basitleştirilmiş bir adres olarak kullanılabilir.

Merkezi olmayan uygulamalara ve platformlara erişime izin verin.

 

Neden Quik NFT Etki Alanları?

Quik.com'da bastığınız veya satın aldığınız NFT alan adlarına blok zincirinde halka erişilebilir. Web 3.0'ın önemli vaatlerinden biri basitleştirmedir. Şu anda, web adreslerimiz basitlik için alan adlarına dönüştürülmektedir. Uzun IP adreslerinin yerini alan .com, .net, .org ve diğer birçok alan adımız var.

Öte yandan, NFT Etki Alanlarının, uzun kripto cüzdan adreslerinin değiştirilmesi ve IPFS kullanarak merkezi olmayan web sitelerinin barındırılması gibi farklı kullanım durumları vardır. Gezegenler Arası Dosya Sistemi, verileri dağıtılmış bir dosya sisteminde depolamak ve paylaşmak için bir protokol ve eşler arası ağdır.

Yaklaşan internet devriminin bir parçası olarak Quik.com, son kullanıcılara herhangi bir yenilemeye gerek kalmadan NFT alan adlarının doğrudan sahipliğini sağlar.

Quik.com'un Avantajları Şunları İçerir

Bir blockchain NFT alan adı pazarı olarak Quik, üçüncü bir tarafa ihtiyaç duymadan kripto alan adlarını basmayı, satın almayı ve satmayı mümkün kılar.

Quik, Web 2.0'dan blok zinciri tabanlı Web 3.0'a geçmek için mükemmel bir altyapı sağlar.

NFT alan adları, bir kez basıldığında, bir daha yenilenmesi gerekmez

Quik, Chrome Uzantısını başlattıktan sonra kullanıcılar, uzun cüzdan adreslerini değiştirmek ve web sitelerini barındırmak için NFT alanlarını kullanabilecekler.

Ek olarak, Quik.com aracılığıyla basılan NFT alan adında, diğerleri onu her sattığında ömür boyu telif hakkı kazanacaksınız.

Quik.com'da kendi NFT Etki Alanınızı basmak için şu adımları izleyin:

Giriş yapmak için Metamask veya Mobil Cüzdanınızı Quik.com'a bağlayın.

Favori Alan Adınızı arayın. Çeşitli NFT alan uzantıları görünür olacaktır. Seçtiğiniz uzantı mevcutsa, Mint düğmesine tıklayın.

Cüzdanınızdaki para basma işlemini onaylayın.

İşlem Ethereum Blockchain'de doğrulandıktan sonra, profilinizde alan adı görüntülenecektir.

Şu anda .metaverse, .vr, .chain, .address, .i, .bored, .doge, .shib ve .web3 NFT alan uzantıları miniting için kullanılabilir. .BTC TLD'nin yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor!

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ