Quik, Web 3.0'a yönelik yeniliği körüklemek için erişilebilir ve kullanımı kolay bir Blockchain etki alanı pazarını başlattı.

Quik, Web 3.0'a yönelik yeniliği körüklemek için erişilebilir ve kullanımı kolay bir Blockchain etki alanı pazarını başlattı. Quik, Web 3.0'a yönelik yeniliği körüklemek için erişilebilir ve kullanımı kolay bir Blockchain etki alanı pazarını başlattı.

Merkezi olmayan web veya Web 3.0 hızla genişliyor ve her zamankinden daha erişilebilir hale geliyor. Blockchain etki alanları, bu merkezi olmayan ağda heyecan verici bir gelişmedir. Etki alanlarında ve çevrimiçi dünyada devrim yaratma gücüne sahipler. Ve bu kripto alan adlarını Quik ile satabilir, basabilir ve satın alabilirsiniz.

Geleneksel alan adlarından farklı olarak, blok zincir etki alanları, onlara ek bir şeffaflık, güvenlik ve işlevsellik katmanı sağlayan halka açık bir blok zincirinde bulunan yazılımlar olan akıllı sözleşme paketleridir.

NFT blok zinciri alan adlarının geçmişi, kripto para biriminin ilk günlerine kadar uzanır. Akıllı sözleşme öncesi dönemde, işlevleri sınırlıydı.

Ancak bugün, akıllı bağlantılarımız ve karmaşık ilişkileri ifade etme yeteneğimiz var, bu da kripto alanlarının potansiyelini çok daha çekici hale getiriyor.

Konvansiyonel etki alanları, web portallarının IP adreslerini değiştirerek Web 2.0'ı kolaylaştırdı, ancak merkezi ve şeffaf olmayan yapıları onlara sınırlı işlevler sundu.

Tarihin gidişatına baktığımızda, alım satımlarında kullanılan ödeme yöntemleri de dahil olmak üzere bu alan adlarında açık bir yenilik eksikliği görebiliriz. Quik'in bozmayı amaçladığı şey tam olarak bu.

Blockchain Etki Alanları için Quik

Quik, platformunda blok zincirine özel ödemeler ile yakında trilyon dolarlık blok zincir etki alanı endüstrisinde yeniliği hızlandırmayı hedefliyor.

“Kripto alan adları, kullanıcılara tonlarca fayda ve işlevsellik sunan bir blok zincirin halka açık defterine kaydedilir. Yarının internetine geçişe yönelik yeniliği körükleme potansiyeline sahipler. Quik olarak biz de Web 3.0'a köprü olmayı hedefliyoruz” dedi Quik.com'un Kurucusu Sahil Kohli.

Mart ayındaki alfa lansmanı ile Quik şu anda aşağıdakiler dahil bir dizi NFT tabanlı blok zinciri alanı sunuyor:

.Metaverse

.Doge

.Şib

.Nft

.Sıkılmış

.Zincir

Kullanıcılar bunu kendi seçtikleri alan adına kullanabilir ve bunları kripto alanlarına dönüştürmek için blok zincirinde nane yapabilir. Seçtikleri alan adlarına göz atabilir ve varsa bunları basmak veya halka açık deftere taşımak için bir blok zinciri uzantısına ekleyebilirler.

Kullanıcıların, kendilerini Web 3.0'ın bir yapı taşını güvence altına alarak blok zinciri alanının sahipliğini talep etmelerine olanak tanır. Ek olarak, kullanıcılar geleneksel alan adlarını listelemek, satın almak ve satmak için blok zinciri işlemlerini de kullanabilirler.

Merkezileştirilmiş Vs. Merkezi Olmayan Etki Alanları

Kripto alan adları, merkezi alan adlarına kıyasla geniş bir işlevsellik yelpazesi sunar. NFT alan adlarının merkezi olmayan doğası, kullanıcıların herhangi bir sansürden arındırılmış, halka açık bir defterde bir web sitesi oluşturmasına olanak tanır. Web sitesinin üstünde, çalışan bir uygulama oluşturabilir ve işlem yapmak için kripto cüzdanınıza bağlayabilirsiniz.

Quik, piyasaya sürülmesinden bu yana, ETH-721, BEP-721, ETH-1155 ve BEP-1155 gibi protokolleri kullanan platformdaki ödemeler için ETH, GT ve BNB'yi kullanıyor. Kullanıcılar ayrıca bu blok zincirlerin akıllı sözleşmelerinde NFT alan adlarını basabilir. Quik büyüdükçe, ekip daha fazla protokolü entegre etmeyi planlıyor.

Quik, kripto alan adları ticaretinin tüm işlem sürecini, tüm prosedürle çok daha güvenli, verimli, şeffaf ve anonim hale getirmeyi amaçlamaktadır. Quik, Web 3.0 inovasyon engellerini aşmak için tamamen yeni bir satış, satın alma ve basım kripto alanları sunmayı amaçlıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ