Sanal gerçeklik, eğlence endüstrisinde keskin bir dönüşe neden olan etkili teknolojiler için güçlü bir rakip haline geliyor.

Quik.com, .VR Nft Alan Adlarının Basımını Başlattı

Sanal gerçeklik, eğlence endüstrisinde keskin bir dönüşe neden olan etkili teknolojiler için güçlü bir rakip haline geliyor. Gerçek yaşam durumlarını dijital görüntüler olarak yeniden yaratma ve en etkili şekilde bilgi aktarımı sağlama gücüne sahiptir. En temel tanımda, sanal gerçeklik, gerçek hayata oldukça benzeyen sakin bir deneyim yaratmak için insan gözünün yetenekleriyle kare hızlarının senkronize edilmesiyle belirli açılardaki görüntülerin bozulmasını kullanır.

Bunun Quik.com'da alabileceğiniz .VR NFT alan adlarıyla nasıl bir ilgisi var? Sanal gerçeklik, birden fazla metaverse ve web3 projesinde büyük bir oyun değiştirici haline geliyor ve meraklılar arasında sıcak bir konu. Esasen eğlenceyi tüketme şeklimizi değiştiriyor. Sadece eğlence değil, aynı zamanda eğitim, öğretim, iş, pazarlama vb. bilgi aktarımı gerektiren diğer her niş. Her şeyin sanal gerçeklik için bir veya diğer uygulaması vardır ve internete bakış açınızı değiştirmek üzeredir.

VR içerik oluşturmaya başlamak istiyorsanız, web3 sizin için bir sonraki atılım olabilir. Her şeyin bu kadar hızlı gerçekleşmesi, teknolojinin Web3'te dönüşmesi ve sanal gerçekliğin her yere uygulanmasıyla, sistemden en iyi sonucu almak için ana akım haline gelmeden önce sisteme girmek neredeyse hiç akıllıca değil. O zaman nereden başlıyorsun? Quik.com'da sizin için çözümler var!

Quik.com'da .vr TLD Nasıl Bulunur?

Öncelikle Quik.com'a gitmeniz ve ardından bir hesap oluşturmanız gerekir. Ardından, web sitesinde meta maskenizi veya güven cüzdanınızı bağlamaya devam edin. Bu yapıldığında, ana ekranda TLD'lerin bir listesi olacaktır. Bunlar Quik.com ekosistemi tarafından desteklenenlerdir ve ekosistem ilerledikçe zaman zaman güncellenecektir. Listede vr TLD'yi göreceksiniz. Üzerine tıklamak, yeni bir sayfada bir arama çubuğu açacaktır. Burada .vr TLD ile biten tercih ettiğiniz NFT alan adını arayabilirsiniz. Varsa, bir nane düğmesi göreceksiniz.

Bu nane düğmesine basmak, bunun için bir işlem başlatmanıza izin verecektir. Bunu kripto cüzdanınızda onaylamak, NFT alan adını size ait yapacak ve ardından onu kripto cüzdanınızda saklayabilirsiniz. .vr alan adları, .vr TLD'ye henüz bağlı olan diğer alan adları gibidir. Aşağıda belirtilen Quik.com ekosistemi tarafından desteklenen tüm kullanım durumlarını etkin bir şekilde gerçekleştireceklerdir.

Quik.com Ekosistemi, .vr Alan Adının Kullanımını Nasıl Destekler?

Normalde, NFT alan adları ve Web3 merkezi olmayan web siteleri, geleneksel tarayıcılar tarafından çözülmez. Bu nedenle, Quik.com yakında Ekosistemi altında bir krom uzantısı yayınlayacak. Bu, NFT alan adlarının sahipleri tarafından, web3 üzerinde IPFS'yi kullanarak merkezi olmayan web sitelerini barındırmak için kullanılacaktır. TLD, NFT alan adına eklendiğinden, bu, VR ile ilgili içerik oluşturma için bir sürü fırsat açacaktır. Web3'te gezinen kişiler, .vr NFT alan adında barındırılan web sitenizde VR ile ilgili içeriği kolayca bulabilirler.

Mümkün olan bir başka etkili kullanım durumu, NFT alan adınızın değiştirilmesi olacaktır. Şimdi, kripto cüzdanınızdaki varsayılan adresler NFT .vr alan adıyla değiştirilecek. Bu, işlemleri kolaylaştıracak ve kripto cüzdan adresinizi hatırlamayı kolaylaştıracaktır.

 

.vr Alan Adınızı Nasıl Satabilirsiniz?

.vr alan adları, Quik.com Ekosistemindeki P2P pazarında da satılabilir. Satmak için tek yapmanız gereken onu Quik.com pazarında listelemek ve ardından sabit bir fiyatla ya da kullanıcıların NFT alan adınız için sizin istediğiniz bir fiyat teklif edebileceği bir açık artırma sistemi aracılığıyla satmayı seçmektir.

Bastığınız .vr alan adı, satışı veya devri ile ilgili yapılan tüm işlemlerde %5 telif hakkı kazanmanızı sağlar, bu da .vr alan adınızı sattıktan sonra bile kazanmanızı sağlar. O zaman neden bekleyin, şimdi Quik.com'da çalışın.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ