Web 3.0 veya merkezi olmayan web, hızla artıyor ve daha erişilebilir hale geldi.

Quik.com

Web 3.0 veya merkezi olmayan web, hızla artıyor ve daha erişilebilir hale geldi. Bu merkezi olmayan ağda, NFT etki alanları büyüleyici bir gelişmedir. Alan adlarını ve internet dünyasını dönüştürme potansiyeline sahipler. Quik.com, NFT alan adları satın almanıza, basmanıza ve satmanıza olanak tanır.

Blok zinciri etki alanları, normal etki alanlarından farklı olarak, halka açık bir blok zincirinde çalışan ve fazladan bir açıklık, güvenlik ve kullanışlılık katmanı ekleyen akıllı sözleşmeler topluluğudur.

NFT blok zinciri alan adları, kripto para birimlerinin ilk günlerine kadar uzanan uzun bir geçmişe sahiptir. Akıllı sözleşme öncesi dönemde yetenekleri sınırlıydı.

Bununla birlikte, artık akıllı bağlantılarımız ve karmaşık ilişkileri ifade etme yeteneğimiz olduğuna göre, kripto alanlarının potansiyeli önemli ölçüde arttı.

Geleneksel etki alanları, web portalı IP adreslerini değiştirerek Web 2.0'ı destekledi, ancak merkezi ve şeffaf olmayan yapıları, işlevlerini sınırladı. Zamanla, alan adları açısından belirgin bir yenilik eksikliği tespit edebiliriz. Quik.com bunların hepsini değiştirmeyi amaçlıyor.

Quick.com'dan NFT Etki Alanları

Quik.com, platformunda blok zincirine özel ödemelerle NFT alan işinde yaratıcılığı teşvik etmeyi amaçlıyor. Uzun şifreli diziler olan kripto cüzdan adreslerimizi değiştirmek için Quik.com'da basılmış NFT alan adlarını da kullanabiliriz. Bu, cüzdan adresimizi hatırlamayı kolaylaştırır.

“Kripto alan adları, kullanıcılara birçok özellik ve fayda sağlayan bir blok zincirinin genel defterine kaydedilir. Geleceğin interneti yönünde yeniliği yönlendirebilirler.

"Quik.com'da Web 3.0'a köprü olmak istiyoruz"

Şirketin kurucusu Sahil Kohli, şunları söyledi:

Quik.com hizmetlerini Mart ayında başlattı ve şu anda aşağıdakiler dahil olmak üzere birkaç NFT tabanlı blok zinciri alanı sunuyor:

.Metaverse

.vr

.zincir

.adres

.ben

.sıkılmış

.Doge

.Shıb

.Btc

.Web3

Kullanıcılar, alan adlarını oluşturmak için kullanabilir ve bunları NFT etki alanlarına dönüştürmek için blok zincirinde basabilir. Sitede alan adlarını arayabilir ve varsa, bunları blok zinciri uzantılarına ekleyebilir veya bunları halka açık deftere taşıyabilirler.

İnsanların NFT etki alanının gerçek kontrolünü ele geçirmesine ve gelecek için bir Web 3.0 yapı taşını güvence altına almasına olanak tanır. Ek olarak, kullanıcılar bu NFT alan adlarını blockchain işlemlerini kullanarak listeleyebilir, satın alabilir ve takas edebilir.

Etki Alanları: Merkezileştirilmiş ve Merkezi Olmayan

NFT alanları, geleneksel merkezi alan adlarına kıyasla çok çeşitli işlevler sağlar.

NFT alan adları merkezi değildir ve herkesin sansürsüz bir genel muhasebe defterinde bir web sitesi oluşturmasına izin verir. Web sitesinin üstünde çalışan bir uygulama oluşturabilir ve işlem yapmak için herhangi bir sanal cüzdana bağlayabilirsiniz.

Ömür boyu NFT Etki Alanının gerçek sahibi olduğunuz için bir blok zinciri alan adı satın aldıktan sonra yenileme ücreti yoktur.

Quik'in amacı, kripto alanlarını takas etmek için tüm işlem sürecini çok daha güvenli, basit, şeffaf ve anonim hale getirmektir.

Quik, NFT alanlarını satmanın, satın almanın ve basmanın tamamen yeni bir yolunu sunarak Web 3.0 inovasyonunun önündeki engelleri kaldırmayı vaat ediyor.

Yarının internetinin bir parçası olmak için bugün Quik.com'a kaydolun!

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ