Web3 alan adları, merkezi olmayan çalışma mekanizmaları ve geleneksel alan adlarını ve günümüzün internetini tamamen değiştirilebilir kılan çeşitli kullanım durumları nedeniyle giderek daha popüler hale geliyor.

Quik.com

Web3 alan adları, merkezi olmayan çalışma mekanizmaları ve geleneksel alan adlarını ve günümüzün internetini tamamen değiştirilebilir kılan çeşitli kullanım durumları nedeniyle giderek daha popüler hale geliyor. NFT alan adları üçüncü bir tarafça kontrol edilmediğinden ve bireysel olarak sahiplenilip kullanılabildiğinden, web3 olarak da bilinen yarının interneti için mükemmeldir.

Quik.com'daki alan adları, Quik.com'da desteklenen web3 alan adı TLD'leri listesinde en çok aranan .metaverse TLD ile büyük web3 meraklıları ve blok zinciri topluluğu arasında büyük bir popülerlik kazandı. Quik.com nasıl en popüler alan adı pazarı haline geliyor ve Quik.com'da kendinize nasıl bir alan adı alabilirsiniz? Kendiniz öğrenmek için okumaya devam edin!

Quik.com Nasıl Çalışır?

Quik.com, NFT alan adları için bir pazar yeridir. Durun, hepsi bu kadar değil, NFT alan adlarını basmanın, satın almanın ve satmanın kolay bir yolu var. Bunu nasıl yapar? birazdan açıklayacağız. Devam edersek, kullanıcıların alan adlarını listeleyip satabilecekleri ve ayrıca Quik.com topluluğunun diğer insanlarıyla etkileşime girebilecekleri bir P2P Pazaryeri de vardır.

Ayrıca, Quik.com ekosistemi, kullanıcılarına alan adlarını yakında açıklayacağımız çeşitli biçimlerde kullanabilmeleri için yararlı araçlar sağlar. Quik.com, aralarından seçim yapabileceğiniz, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş NFT alan adı uzantıları olan çeşitli TLD'lerin bir listesine sahiptir. NFT alan adlarınızı aktarmak ve depolamak için kripto cüzdanınızı platforma kolayca bağlayabilir ve ayrıca satın alabilirsiniz.

 Quik.com'da NFT Alan Adınızı Nasıl Basarsınız?

NFT alan adınızı Quik.com'da basmak için kripto cüzdanınızı web sitesine bağlayabilirsiniz. Şimdi “yournftdomain.metaverse” nane yapmak istediğinizi varsayalım. Aynısını arama çubuğuna girmeniz ve uygun olup olmadığını görmeniz yeterlidir. Başka biri sizden önce basmamışsa, kullanılabilir olarak görünecektir. Bundan sonra, sadece mint düğmesine basabilir ve ardından kripto cüzdanındaki işlemi onaylayabilirsiniz.

İşte bu kadar, "yournftdomain.metaverse" NFT alanı artık size ait. Onu saklayabilir veya yakında tartışacağımız Quik.com ekosistemi aracılığıyla kullanabilirsiniz. Şimdi diyelim ki belirli bir kişi zaten “yournftdomain.metaverse” basmış. Quik.com P2P pazarında listeleyip listelemediklerini kontrol edebilirsiniz. Varsa, onlara bir fiyat teklif edebilir ve onlardan satın alabilirsiniz.

Quik.com Ekosisteminde "yournftdomain.metaverse" Örneklerini Kullanın

Şimdi “yournftdomain.metaverse” bastığınızı varsayalım. Bununla ne yapman gerekiyor? Quik.com ekosisteminde, yakında krom tarayıcı için bir Quik.com uzantısı bulabileceksiniz. Bu uzantı, web3'te merkezi olmayan web sitelerini barındırmanıza olanak tanır. Hepsi bu kadar değil, ayrıca diğer merkezi olmayan web siteleri için web3'e göz atabileceksiniz.

Bunun size getirdiği başka bir yardımcı program, kripto cüzdan adreslerinin NFT alan adınızla değiştirilmesi olacaktır. Bununla, varsayılan onaltılık kripto cüzdan adresinizi, artık kripto cüzdan adresiniz olarak görev yapacak olan “yournftdomain.metaverse” ile değiştireceksiniz. Bu adres kullanılarak yapılan herhangi bir işlem başarıyla kripto cüzdanınıza inecektir. İşte bu kadar basitleşiyor. Burada bitmiyor, Quik.com ekosistemi daha fazla sınırı araştırdıkça, bu örnek ve NFT alan adlarının diğer TLD'leri için nftdomain.metaverse için çok daha fazla uygulama görebileceğiz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ