Merkezi olmayan bir sosyal kimlik ve doğrulama platformu olan Quiver, 23 Ağustos Salı günü bir tohum finansman turunda 3.55 milyon dolar topladığını duyurdu.

Quiver, Merkezi Olmayan Platformunu Genişletmek İçin 3.55 Milyon Dolar Artırdı

Merkezi olmayan bir sosyal kimlik ve doğrulama platformu olan Quiver, 23 Ağustos Salı günü bir tohum finansman turunda 3.55 milyon dolar topladığını duyurdu.

Paylaşılan basın açıklamasına göre, finansman turu, Jason Zeng, C2 Ventures, Sfermion ve FBG Capital'in katılımıyla Infinity Ventures Crypto tarafından yönetildi.

Quiver, fonları platformu halka tanıtmak için kullanacak ve rozetler aracılığıyla davranış ve ilgi alanlarını doğrulayan ve tüketicilere kendi sosyal çizelgelerini oluşturma fırsatı veren bir “dijital özgeçmiş” olarak hizmet edecek.

Ayrıca, bu fon, Quivr'in dijital dünyayı daha insancıl ve güvenilir hale getirme hedefiyle, herkese mümkün olduğunca gerçek ve kimliği doğrulanmış en eksiksiz benliğini çevrimdışı olarak temsil etme fırsatı verme misyonunu sürdürmesini sağlayacaktır.

Ekibe göre Quivr, diğer sosyal platformlara  yani Twitter, Spotify, LinkedIn, vb. doğrudan bağlı bir mobil uygulama aracılığıyla kullanıcının kişisel ilgi alanlarını/çevrimiçi ayak izini doğrulayacak ve doğrulayacaktır. Doğrulama “rozetleri” talep ettiklerinde, NFT'lerine yazdırılır ve blok zincirine kaydedilir.

Quiver'ın Kurucu Ortağı ve CEO'su Raymond Lee, bu son gelişme hakkında yorum yaptı;

“Quiver'da görevimiz, sizin tarafınızdan desteklenen güvenli bir dijital kimlik yaratmaktır, böylece herkes çevrimiçi ve çevrimdışı olarak en eksiksiz benliğini temsil eder. Dijital dünyayı daha insani bir dünya haline getirmek için çalışıyoruz; İnsan kimliğimizin tüm parçalarını kucakladığımızda insanların en iyi anlaşıldığına ve tanımlandığına inanıyoruz. Quivr, insanlara benzersiz benliklerini güvenilir bir doğrulama katmanıyla web üzerinde ifade etme yetkisi veriyor.”

Quivr, kullanıcının gerçek kimliğini doğrulayan benzersiz rozetler aracılığıyla kullanıcıların en özgün benlikleri olabilecekleri tek bir yer oluşturmak için diğer tüm sosyal kanallardan toplanacağını söyledi.

Quivr'in dijital izleyicileri için evrensel bir sosyal kimlik sistemi kurarak web3 ortamını etkilemeyi hedeflediğini de sözlerine ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ