Bu yazımızda sizlere Radiant Capital (RDNT) Coin Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece RDNT Token hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Radiant Capital (RDNT) Coin Nedir? İşte Ayrıntılarıyla RDNT Token

Bu yazımızda sizlere Radiant Capital (RDNT) Coin Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece RDNT Token hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Radiant Capital (RDNT) Coin Nedir?

Radiant Capital, LayerZero üzerine inşa edilmiş zincirler arası bir borç alma ve borç verme protokolüdür.

RDNT, projenin yerel tokeni olup aşağıdaki işlevlerde kullanılır:

  • Yönetişim: Token sahipleri, Radiant tartışma platformunda teklifler oluşturma ve protokol iyileştirmelerini tartışma ve ayrıca zincir üzerinde teklifler oluşturma ve oylama becerisine sahiptir.

Protokol Ücretlerini ve Emisyonları Etkinleştirme: Radiant'ın Dinamik Likidite Sağlayıcıları (dLP) şunları yapabilir:

  • Borçlanma faizi, flaş krediler ve tasfiyeler yoluyla Bitcoin, Ethereum, BNB ve stablecoinler gibi mavi çipli varlıklarda yakalanan platform ücretlerini paylaşma.
  • Radiant Protocol'de borç verme ve ödünç alma faaliyeti için teşvikli RDNT emisyonları alma.

Radiant Capital, Dinamik Likidite Provizyonu (dLP) adı verilen yenilikçi bir uygulama ile zincirler arası bir borçlanma ve borç verme protokolü sunar. İşte bazı teknik detaylar ve ürünler:

  • Zincirler arası birlikte çalışabilirlik: Radiant'ın protokolü, kesintisiz zincirler arası işlemler için Stargate'in kararlı yönlendirici arabiriminden yararlanarak LayerZero'nun üzerinde çalışır. Bu, kullanıcıların herhangi bir büyük varlığı BNB Zincirine veya Arbitrum'a yatırmasına ve LayerZero destekli blok zincirlerinde herhangi bir büyük varlığı anında ödünç almasına olanak tanır.
  • Merkezi Olmayan İkramiye Sistemi: Radyant Protokolü kullanıcıları, tüm kullanıcılar için likidite gereksinimlerinin, emisyonları doğru kullanıcılara yönlendirmeyi teşvik eden ve uzun vadeli likidite sağlayıcılarını ödüllendiren, oldukça merkezi olmayan bir "ödül sistemi" aracılığıyla karşılanmasını sağlar.

Radiant Capital bugüne kadar hiçbir dış yatırım almamıştır. DAO projeyi önyükledi ve token, Temmuz 2022'de Sushiswap aracılığıyla Arbitrum'da adil bir şekilde piyasaya sürüldü.

05 Mayıs 2023 itibarıyla toplam ve maksimum RDNT arzı 1.000.000.000'dir ve şu an dolaşımda 265 milyon adet RDNT bulunmaktadır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ