Bu yazımızda sizlere Radicle (RAD) Coin Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece RAD Token hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Radicle (RAD) Coin Nedir? İşte Ayrıntılarıyla RAD Token

Bu yazımızda sizlere Radicle (RAD) Coin Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece RAD Token hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Radicle (RAD) Coin Nedir?

Radicle projesi açık protokoller üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan kod işbirliği ağını ifade ediyor. Geliştiricilerin, güvenilir aracılara güvenmeden kod üzerinde işbirliği yapmalarını sağlıyor.

RAD, projenin yönetişim tokeni. RAD için mevcut kullanım durumları şunları içerir:

  • İndirimli ücretler veya ücretsiz hizmetler: Radicle tarafından Ethereum üzerinde sunulan hizmetler, token sahipleri için ücretsiz veya indirimlidir.
  • Yönetişim: Token sahipleri, Radicle akıllı sözleşme sisteminin gelişimini etkilemek için yönetişim teklifleri sunabilecek ve oylayabilecekler.

Protokol, birlikte çalışan aşağıdaki ana bileşenlerden oluşur:

  • Radicle Link: Genel bir dağıtılmış sürüm kontrol arka ucuna sahip bir eşler arası protokol.
  • Radicle Orgs: Merkezi olmayan, platformdan bağımsız ve GitHub ve Gitlab gibi merkezi hizmetlere göre daha güvenli bir alternatif. Yöneticiler yerine akıllı sözleşmelere dayanan Radicle Orgs, geliştiricilerin güveni en aza indirilmiş bir şekilde kod tabanları etrafındaki kuralları ve izinleri tanımlamasına olanak tanır.

02.05.2023 itibariyle, maksimum ve toplam RAD token arzı 99.999.130 ve dolaşımdaki arz 50 milyon adede yaklaşmıştır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ