Makro tüccar Henrik Zeberg, Bitcoin boğalarının başka bir büyük ralliye başlamadan önce 1.760 dolara giderken çok fazla acıya katlanması gerekeceğini tahmin ediyor

Ralli Öncesi Bitcoin (BTC) Fiyatının Bu Seviyelere Düşmesi Bekleniyor

Makro tüccar Henrik Zeberg, Bitcoin boğalarının başka bir büyük ralliye başlamadan önce 1.760 dolara giderken çok fazla acıya katlanması gerekeceğini tahmin ediyor

Makro tüccar Henrik Zeberg bir kez daha Bitcoin'i 1.760 dolara kadar götürecek büyük bir aşağı yönlü hareket çağrısında bulundu.

Bu son derece aşağı yönlü fiyat hedefi, Bitcoin’in bugün erken saatlerde boğaları koruyan yüzde 15'lik kazasının topuklarında biraz daha gerçekçi bir sıcak gibi görünüyor.

Acımasız bir dalgaya hazır olun

Elliott Wave grafik uzmanı, Bitcoin'in yaklaşık 10.070 dolar ile zirveye ulaştığının “mantıklı” olduğuna inanıyordu.

Önde gelen kripto para birimi, sadece üç gün önce beş haneli bölgede idi ve 10 Mayıs'ta dokuz dakikalık bir süre boyunca bir hafta süren kazançlarını acımasızca geri çekmeden önce.

Zeberg, C dalgasının dibine Haziran ayında ulaşılmasını bekliyor. Dikkat çekici bir şekilde, BTC'nin 13,777 $ ralli ile B dalgasının tepesine ulaşması bir yıl olacaktır.

BTC'nin, yükselen reel oranlar (nominal oranlar eksi enflasyon) nedeniyle kısa vadede düşüşünü açıkladı.

Üstün ters potansiyel

Aşırı fiyat tahminleriyle manşetlere giren birçok ayının aksine, Zeberg, son derece düşük hedefine atılmanın Bitcoin'in sonu olmayacağından emin.

Buna karşılık, BTC'nin insanlar fiat para birimlerini terk etmeye başladığında 2021'de büyük bir boğa koşusu başlatmasını bekliyor.

 Zeberg, kripto kralının gelecek yıl 54.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor, ancak 94.000 dolara kadar çıkabileceğini göz ardı etmiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ