Bu yazımızda sizlere Ramp (RAMP) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

Ramp (RAMP) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla RAMP Token

Bu yazımızda sizlere Ramp (RAMP) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

Ramp (RAMP) Nedir?

RAMP DeFi, Ethereum dışı (ETH) kullanıcıların ETH platformlarında token stake etmelerine izin vererek DeFi'nin benimsenmesini artırmayı amaçlayan merkezi olmayan bir protokoldür; Aynı zamanda, Ethereum kullanıcıları RAMP protokolü ile etkileşime girebilir ve verimlerini artırabilir.

RAMP DeFi, ERC-20 olmayan stake blok zincirlerinin stake odaklı sermayesinin, Ethereum blok zincirinde verilen rUSD olarak bilinen bir stabilcoin olarak teminatlandırılmasına izin verir. Bunun ana sonucu, kullanıcıların stake ödülleri kazandığı, stake edilmiş varlıklardan likiditenin kilidini açtığı ve aynı anda birden fazla getiri akışını istiflediği yığılmış dijital varlıklarda sermaye verimliliğinin en üst düzeye çıkarılmasıdır.

Halihazırda Ethereum blok zincirinde olan kullanıcılar, ERC20 stablecoinlerini RAMP’in eUSD likidite havuzuna yatırarak eUSD basabilirler. Bu, rUSD ve eUSD sahiplerinin her iki tokenı da serbestçe değiştirebileceği, ödünç verebileceği veya ödünç alabileceği ve bunun sonucunda sermayesi stake düzenlemelerine kilitlenmiş kullanıcılar için likidite yaratabileceği anlamına gelir.

RAMP’ın yaratılması, bahsi geçen ekonominin piyasalarının verimsizliğiyle birlikte 2021 yılına kadar 300 milyar doları aşan stake odaklı ekonomisinin hızlı büyümesi tarafından tetiklendi.

RAMP'i Benzersiz Yapan Nedir?

Blok zinciri sistemleri arasında token değişimlerini verimli bir şekilde desteklemek için ağ, likidite açık / kapalı tasarımlardan yararlanır. Bu çerçevede, Ethereum dışı bir standart kullanan tokenlar, Ethereum blok zincirinde kullanılmak üzere ilk olarak rUSD adı verilen stabilcoinlere dönüştürülür.

ERC-20 tabanlı stabilcoinler ayrıca Ramp DeFi’nin likidite havuzunda kullanılmak üzere eUSD'ye dönüştürülebilir. rUSD sahipleri, Ethereum dışı blok zincirlerinde kilitli fonları kullanmanın yanı sıra, tamamen teminatlandırılmış stabilcoinleri kullanma ve dönüşümden sonra stake teşvikleri kazanma becerisine sahip olurlar. eUSD sahipleri, dijital varlıklarını ödünç vermenin yanı sıra DeFi protokolleri dahilinde likidite sağlama şansı ile faiz kazanıyor. 

RAMP’in dolaşımdaki arzı, Şubat 2021 itibariyle yaklaşık 176 milyon token olup maksimum 1.000.000.000 RAMP tokenı arz edilecek.

RAMP Ağı Nasıl Korunur?

RAMP ağı, güvenli zincir üzerinde merkezi olmayan veri depolama için Crust Network ile işbirliği yapar. Bu nedenle, RAMP DeFi açık bir finans projesidir ve stake odaklı dijital varlıklardan likiditeyi çözme potansiyeline sahiptir ve tüm kullanıcıların, likit sermayeye bağlı kalarak dijital varlıklarını teminat altına almalarına izin verir.

Crust, merkezi olmayan depolama için teşvik katmanı protokolünü uygular. IPFS dahil birçok depolama katmanı protokolüne uyarlanabilir ve hatta uygulama katmanını destekler. Temel aldığı mimari, merkezi olmayan bir bilgi işlem katmanını destekleme ve bütün bir bulut ekosistemi oluşturma yeteneğine sahiptir.

Ramp 22 Mart 2021 tarihi itibariyle Binance’ta listelendi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ