Yaklaşık 1 milyon takipçisi olan analist ve ünlü yatırımcı Raoul Pal, 2022’de kripto para yatırımcıları için 5 kripto parayı öneriyor.

Raoul Pal’ın 2022’de Önerdiği 5 Kripto Para

Yaklaşık 1 milyon takipçisi olan analist ve ünlü yatırımcı Raoul Pal, 2022’de kripto para yatırımcıları için 5 kripto parayı öneriyor. Pal’ın listesinde ilk iki sırada Bitcoin ve Ethereum var. Lider kripto para Bitcoin fiyatlarındaki değişim, kripto para piyasalarını kökten etkiliyor. Doğal olarak 2022’de kripto para piyasaları için iyi bir sezon bekliyorsak Bitcoin’in performansının da iyi olması gerekiyor.

İkinci büyük kripto para Ethereum ise altcoinlerin lideri konumunda ve Ether fiyatları ile altcoin piyasaları arasında da bir kaderdaşlık söz konusu.

Gelelim Raoul Pal’ın listesindeki diğer 3 kripto paraya: Solana (SOL), Avalanche (AVAX)  ve Terra LUNA. Listedeki 5 kripto para yazının kaleme alındığı saatte CoinMarketCap’te ilk 12’de yer alıyor.

Solana, Avalanche ve Terra Luna’nın ortak özelliği ise DeFi (merkezsiz finans) alanına hitap etmesi. 3 kripto paranın da sahip olduğu platformlar, akıllı sözleşmeler ve dApps’lerle uyumlu çalışıyor. Bağımsız yazılımcılar bu 3 kripto paranın blockchain’i üzerinde çalışabilen kendi aplikasyonlarını geliştirebilir.

DeFi’leri blockchain teknolojisinin finansal piyasalara hediye ettiği yeni nesil ürünler şeklinde düşünebiliriz. DeFi’ler sayesinde birçok geleneksel bankacılık ve finans işlemleri hiçbir aracıya ihtiyaç duymadan yerine getirilebiliyor. DeFi’lerdeki potansiyeli gören dev bankalar şimdiden bu alana yatırım yapmaya başladılar bile.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ