MyDoge cüzdanının kurucusu Bill Lee, BIG3 anlaşması için 5 milyon DOGE token ödeyerek 24 “Alien” NFT satın aldı.

Rapçi Ice Cube,

MyDoge cüzdanının kurucusu Bill Lee, BIG3 anlaşması için 5 milyon DOGE token ödeyerek 24 “Alien” NFT satın aldı.Bu muhtemelen Dogecoin tarihindeki en büyük ticari işlem oldu.

Ice Cube olarak popüler olan  rapçi O'Shea Jackson Sr, yakın zamanda meme kripto para birimi Dogecoin'e desteğini genişletti. Craft Ventures'ın kurucu ortağı Bill Lee'nin “inanılmaz ve tarihi” bir DOGE işleminden sonra bunu yapmaya karar verdi.

Ice Cube'un en son Dogecoin bağlantısı, kurucu ortağı olduğu BIG3 basketbol ligi ile ilgilidir. BIG3 ligi, geleneksel beşe beş basketbol oyunlarının aksine, eski NBA yıldızlarını üçe üç olarak sunuyor.

Geçen ay Nisan 2022'de BIG3, ligde yeni bir sahiplik modelini duyurdu. İlginç bir şekilde, 12 takımın her birine tokenize edilmiş bahislerin satılmasına da izin verdi. Her takım toplam 1000 karşılıksız token  NFT  alır. Ayrıca, her biri 25.000 ABD Doları değerinde 25 “Ateş” NFT vardır. Ayrıca her biri 5.000 ABD Doları değerinde 975 "Altın" NFT vardır.

Son zamanlarda Ice Cube, Snoop Dogg'un BIG3 Ligi'nde iki takım satın aldığını duyurdu. 4 Mayıs Çarşamba günü, MyDoge cüzdanının kurucu ortağı Bill Lee, Ice Cube'a “DOGE'yi kazarsanız, ben ve DogeArmy'nin de bir tane alacağını” söyledi.

Ice Cube buna yanıt olarak, "Hadi Bill, biliyorsun DogeArmy'de olduğumu biliyorsun" dedi. Ancak, Ice Cube'un DogeArmy ile ne kadar "aşağı" olduğu konusunda netlik yok.

MyDOGE, Büyük Bir Dogecoin İşleminde BIG3 Ekibi NFT'lerini Satın Aldı

Çarşamba günü Bill Lee, Dogecoin aracılığıyla BIG3's Aliens'in 25 Fire-Tier sürümünü satın aldığını duyurdu. Bill Lee, 25 NFT'nin tümüne sahip olmak için 625.000 dolar değerinde yaklaşık 5 milyon DOGE token ödedi. BIG3, bunu DOGE tarihindeki en büyük ticari işlem olarak nitelendirdi. Ice Cube ayrıca bu işlemi “inanılmaz ve tarihi” olarak nitelendirdi.

BIG3 kurucu ortağı Jeff Kwatinetz, Bill Lee'yi gemiye davet etti:

NFT ve kripto dünyasında çok şey yapmış olan Bill'den katılım, burada yaptığımız şeyin ezber bozan bir şey olduğunu doğruluyor. Bill ile ortak olmaktan ve MyDoge ve Dogecoin topluluklarının Uzaylılar tarafından temsil edilmesini sağlamaktan heyecan duyuyoruz. Bu işlemle tarihe geçtik ve Doge dünyasındaki diğerlerine, Altın Seviyeleri satın alarak, oyunlara katılarak veya araya girerek takımı desteklemek için ilham vermesini umuyoruz.

Öte yandan  Lee, maymunlar ve baykuşlar içeren NFT'lerde bir şaka yaptı. Lee şunları söyledi: “Diğerleri maymunların ve baykuşların NFT görüntülerini satın alırken, faydalı NFT'lerin bir sonraki sınır olduğuna inanıyorum. Bir basketbol takımına sahip olmak bir rüyadır ve BIG3, lisanslama/IP, takım oylaması/yönetimi ve mağazacılık gibi mülkiyet hakları sunarak NFT oyununu değiştiriyor. Doge Ordusu ve ben, takımımızın şampiyonluk kupasını kaldırmasına yardım ederken Dogecoin'i halkın para birimi haline getirmeyi dört gözle bekliyoruz. Bugünkünden daha iyi bir NFT deneyimi düşünemiyorum.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ