Açıklanan bir yeniden yapılandırma teklifi destesine göre şirket, müşterilerin fonlarıyla yapılan tescilli alım satımın bir sonucu olarak ağır bir kayıp yaşadı.

Rapor: Babel Finance, Müşterilerin Fonlarıyla Yapılan Özel Ticarette 280 Milyon Dolardan Fazla Kaybetti

Açıklanan bir yeniden yapılandırma teklifi destesine göre şirket, müşterilerin fonlarıyla yapılan tescilli alım satımın bir sonucu olarak ağır bir kayıp yaşadı.

Babel Finance, milyonlarca dolar borç ve öz kaynak yaratmak için bir kurtarma planı oluşturduğunu belirtti.

Geçen ay, mevcut durumun Asya merkezli kripto finans firmasını ciddi likidite baskısına maruz bırakmasının ardından Babel Finance'in müşteri çekimlerini durdurduğu bildirilmişti. Yakın tarihli bir gelişmede, şirket, açıklanan bir yeniden yapılandırma teklifi destesine göre müşterilerin fonlarıyla yapılan tescilli ticaretin bir sonucu olarak ağır bir zarara uğradı.

Güverte, tescilli ticaret başarısızlığının şirketin Bitcoin ve Ether'de 280 milyon dolar kaybetmesine neden olduğunu açıklıyor. Babel Finance, para çekme işlemlerini askıya almaya zorlayan tasfiye baskısına maruz kaldıktan sonra 8.000 BTC ve 56.000 ETH kaybetti. Güverteye göre bu, Bitcoin'in 30 bin dolardan 20 bin dolara düşmesinin bir sonucuydu.

BTC'nin 30 bin'den 20 bin'e hızla düştüğü Haziran ayının o dalgalı haftasında, tescilli ticaret hesabındaki korunmayan pozisyonlar önemli kayıplara neden oldu, doğrudan birden fazla Ticaret Hesabının zorla tasfiyesine yol açtı ve ~8,000 BTC ve ~56.000 ETH'yi yok etti.

Şirketin tescilli ticaretini riskli olarak tanımlamasına rağmen, pozisyonunu korumada başarısız olduğunu belirtmek ilginçtir. Güverte, tescilli ticaret ekibinin, ticaret departmanı tarafından herhangi bir kontrol veya izleme olmaksızın birkaç ticaret hesabı çalıştırdığını ima etti. Bu, herhangi bir kar ve zararın rapor edilmediği ve hesapların herhangi bir ticari emir ve risk kontrolü uygulamasına tabi tutulmadığı anlamına gelir.

Babel Finance Bir Kurtarma Planı Üzerinde Çalışıyor

Masaya göre, bu arıza şirketin normal işleyişi içinde değil. Sonuç: Tek hata noktası , Tescilli Ticaret ekibinin başarısız operasyonu, şirketin uygun yönetim ve kontrol ile sorunsuz bir şekilde devam eden normal işinin dışında kalır.

Babel Finance, milyonlarca dolar borç ve öz kaynak yaratmak için bir kurtarma planı oluşturduğunu belirtti. Planının bir parçası olarak, en büyük alacaklılarının 150 milyon dolarlık borcunu dönüştürülebilir tahvillere dönüştürmeyi hedefliyor. Ayrıca, dönüştürülebilir tahvillerde 250 milyon ila 300 milyon dolar arasında bir artış hedefliyor. Buna ek olarak, alacaklılardan 200 milyon dolarlık bir döner kredi güvence altına almak istiyor.

Babel Finance'in müşterilerinin fonlarını büyük bir riske maruz bırakma geçmişi olduğu bildiriliyor. Ekim 2020'de sızdırılan bazı kayıtlar, firmanın Bitcoin ticaretini artırmak için müşterilerin fonlarını kullandığını ortaya koydu. O yıl kaydedilen piyasa çöküşü, firmayı potansiyel bir temerrüt riskine soktu. Kayıtlara göre şirket, marj çağrısı son tarihini kendileri için bir aya uzatan Tether tarafından kurtarıldı. Bu onlara teminatlarını desteklemek için yeterli zaman verecekti.

Şu anda, tam bir iyileşme ve "tüm taraflar için değer maksimizasyonu" sağlamak için müşteriler ve yatırımcılar dahil tüm paydaşlarla birlikte çalıştıklarını iddia ediyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ