Beş Güney Koreli kripto para borsası kısa süre önce, kripto varlığının Mimblewimble Extension Blocks (MWEB) yükseltmesinin ülke yasalarını ihlal etmesi nedeniyle litecoin'i listeden çıkaracaklarını söyledi.

Rapor: Beş Güney Koreli Kripto Borsası, Kripto Parayı Listeden Çıkararak Litecoin MWEB Yükseltmesine Yanıt Verdi

Sonuç olarak, borsa kullanıcıları, o zamandan beri “karanlık kripto para” olarak adlandırılan kripto varlığının ticaretini yapmak için Kore wonunu kullanamıyorlar.

Yükseltme Belirli Finansal Bilgiler Yasasını İhlal Ediyor

Son Mimblewimble Extension Blocks (MWEB) litecoin yükseltmesinin ardından, Güney Kore'nin beş büyük kripto para borsası olan Upbit, Bithumb, Coinone, Korbit ve Gopax, kripto varlığını listeden çıkaracaklarını açıklayarak yanıt verdi. Borsalar, yükseltmenin litecoin işlemlerini isimsiz hale getirdiğini ve bunun ülke yasalarına aykırı olduğunu savunuyor.

Bir News1 raporuna göre, Mimblewimble yükseltmesinin getirdiği anonimlik, Özel Finansal Bilgiler Yasası'nda, kripto para borsalarının transfer kayıtlarını gizleyen kripto paraları işleyemediğini şart koşan bir hükmü ihlal ediyor.

Upbit, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Özel Kanuna göre borsalar, anonim iletim teknolojisine sahip dijital varlıklar için iletim kayıtlarının doğrulanıp doğrulanamayacağını kontrol etmeli ve anonim iletim teknolojisi bulunursa uygun önlemleri almalıdır.

Mayıs ayında Litecoin ekibinden yapılan bir açıklamada , "çok beklenen" MWEB yükseltmesinin etkinleştirildiği söylendi. Açıklamada, yükseltmenin "bir işlemde gönderenler ve alıcılar arasındaki gizliliği artıran, değiştirilebilirliği iyileştiren bir teknoloji olduğu" açıklandı. Gönderilen miktarın sadece gönderici ve alıcı arasında bilindiği ifade edildi.

Ancak, LTC'nin kara para olarak etiketlendiğini gören bu yükseltmenin bir sonucu olarak, Güney Kore'deki kullanıcılar bu borsalarda kazanılan para birimini kullanarak kripto varlığının ticaretini yapamazlar. Bununla birlikte, News1 raporu, borsaların en az bir ay boyunca LTC çekimlerini desteklemeye devam etmeye karar verdiğini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ