Bitcoin köpekbalıkları ve balinaların sayısının önemli bir büyüme gördüğü ve en son Şubat 2021'de kaydedilen bir seviyeye ulaştığı açıklandı.

Rapor:Bitcoin Köpekbalıkları ve Balinalar Piyasa Mücadelesine Rağmen Birikmeye Devam Ediyor

Bitcoin köpekbalıkları ve balinaların sayısının önemli bir büyüme gördüğü ve en son Şubat 2021'de kaydedilen bir seviyeye ulaştığı açıklandı.

Pozitif temellerdeki artıştan bağımsız olarak, Glassnode Alerts tarafından paylaşılan verilere göre borsadaki Bitcoin mevduatı azalmaya devam ediyor.

Bitcoin fiyatı şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000 dolardan yüzde 71 düşüşle 19.807 dolardan işlem görüyor. Bir rapora göre, piyasa mücadelesine rağmen balinalar ve köpekbalıkları dijital varlığı cüzdanlarında biriktirmeye devam ediyor. Duygu beslemesi, Twitter'da Bitcoin Köpekbalıkları ve Balinaların sayısının önemli bir büyüme gördüğünü ve en son Şubat 2021'de kaydedilen bir seviyeye ulaştığını açıkladı.

10+ BTC tutan Bitcoin adreslerinin sayısı, özellikle Haziran ortasındaki düşüşten bu yana arttı. Son 30 günde bu adresler yüzde 1,12 arttı. 149.2 bin adres, Şubat 2021'den bu yana en çok tutulan 10 veya daha fazla BTC'ye sahip.

Pozitif temellerdeki artıştan bağımsız olarak, Glassnode Alerts tarafından paylaşılan verilere göre borsadaki Bitcoin mevduatı azalmaya devam ediyor. Rapor, borsalardaki Bitcoin mevduatlarının sayısının iki yılın en düşük seviyesi olan 2.013.435'i kaydettiğini ortaya koydu. 11 Temmuz'da kaydedilen son iki yılın en düşük seviyesi 2.016.685 idi.

Varlık fiyatı birkaç ay öncesinden bu yana en düşük noktalarından birinde işlem gördüğünden, çoğu yatırımcı varlığın şu anda büyük bir indirimle işlem gördüğüne inandıkları için birikim yapmaya devam ediyor.

Rapor:Bitcoin Karidesleri Varlıklarını Artırıyor

Yakın zamanda Sentiment, cüzdanlarında 10 ila 100 BTC olan varlık sahiplerinin son beş hafta içinde 52 bin BTC eklediğini gösteren bir yayında bunu doğruladı.

10 ila 100 BTC arasında tutan Bitcoin adresleri bu düşüşte Satoshileri biriktiriyor ve varlıklarını toplu olarak 4.29M BTC'ye yükseltti. Son 5 haftada, fiyatlar -%27 oranında geri çekilirken, cüzdanlarına 52 bin coin daha eklediler.

Glassnode ayrıca balinaların toplam Bitcoin arzının yaklaşık yüzde 45'ini elinde tuttuğunu doğruladı. Bu, düşüşün agresif bir şekilde satın alındığını gösterir.

Yükselen enflasyona tepki olarak varlık fiyatının faiz oranlarındaki artıştan büyük ölçüde etkilendiğini belirtmek önemlidir. Ayrıca, kurumsal yatırımcıların riskten uzak kaldıkları söyleniyor. Arcane Research'te bir analist olan Vetle Lunde'ye göre, ProShares kısa Bitcoin ETF BITI, yatırımcıların ABD enflasyon verilerini beklediği için kayda değer “girişler” gördü.

Haziran ayında Bitcoin, fiyat hareketi açısından %37 oranında düşerek tek bir ayda neredeyse en kötü performansını kaydetti. Kaydedilen bazı olumlu ölçümlere rağmen, Mt Gox'un piyasaya 150 bin BTC'yi piyasaya sürmeye hazır olduğu raporlarıyla varlığın daha da düşebileceği bildirildi. Bu, borsanın 850 bin BTC kaybetmesiyle 2014 çöküşünden etkilenen mağdurları tazmin etmek içindir.

Yakın zamanda yayınlanan bir Wall Street anketi, yatırımcıların Bitcoin'in 30 bin dolara yükselmesinden daha erken 10 bin dolara düşmesini beklediklerini de ortaya koydu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ