Yeni bir rapor, Güney Kore kripto borsası Bithumb'ı satın almak için bir FTX anlaşmasının şu anda "ön görüşmelerde" olduğunu iddia ediyor.

Rapor:FTX, Güney Kore

Yeni bir rapor, Güney Kore kripto borsası Bithumb'ı satın almak için bir FTX anlaşmasının şu anda "ön görüşmelerde" olduğunu iddia ediyor.

Bloomberg'den gelen yeni bir rapora göre, konuyu bilen bir kişi, iki borsanın aylardır anlaşma üzerinde çalıştığını söylüyor.

Statista'ya göre Bithumb, Güney Kore'nin en büyük ikinci kripto borsası. Seul merkezli Yonhap Haber Ajansı'na göre, borsa ofisleri bu hafta başında Güney Koreli savcılar tarafından Terra (LUNA) ve istikrarlı kripto parası TerraUSD'nin (UST) çöküşünü araştıran baskın düzenledi.

Bloomberg ayrıca, FTX ve onun Amerikan kolu FTX US'nin "konu hakkında bilgisi olan kişiler"den alıntı yaparak yeni sermaye artırmaya çalıştığını bildirdi.

FTX CEO'su Sam Bankman-Fried, mevcut ayı piyasasında görünür bir figür oldu. Kripto milyarderi son röportajlarda, şirketinin kâr potansiyelinden bağımsız olarak birden fazla büyük oyuncuyu ayakta tutmaya çalıştığını söyledi.

"Bunların birçoğunda sahip olduğumuz açık çalışma prensibi, bir yeri kurtarmak için orta derecede kötü bir anlaşma yapmak sorun değil gibiydi. Çubuk, bu iyi bir yatırım getirisi mi?' değildi. Çubuk, 'bu, yatırımımızın getirisi için o kadar da kötü değil' veya 'bunu yaparken nispeten az miktarda para yakıyoruz' gibi.

FTX, kripto para piyasaları, borç verme platformu BlockFi de dahil olmak üzere, ciddi aşağı yönlü oynaklığı ilk kez aşmaya başladığından beri birden fazla satın alma gerçekleştirdi. Şirket, 400 milyon dolarlık döner kredi tesisi ve ayrıca 240 milyon dolara kadar değişken bir fiyatla BlockFi satın alma seçeneği için bir anlaşmaya vardı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ