Güney Kore bilim ve BİT bakanlığı, 2022 Metaverse İçerik Oluşturma Projesine katılacak şirketleri işe alacağını söyledi. Bakanlıktan bir direktör, projenin ülkenin endüstri lideri metaverse stratejisinin bir parçası olarak tanıtıldığını söyledi.

Rapor: Güney Kore, Metaverse İçerik Oluşturma Projesi İçin Şirketleri İşe Alacak

Metaverse İçerik Oluşturma Ekosisteminde Güven Oluşturma

Güney Kore Bilim ve BİT Bakanlığı, Ulusal Bilgi ve İletişim Endüstrisi Tanıtım Ajansı (NIPA) ile birlikte, 2022 Metaverse İçerik Oluşturma Projesine katılacak şirketleri işe alacağını söyledi. Proje aracılığıyla Güney Kore, yerel metaverse içerik oluşturucularının yanı sıra değiştirilemez tokenlerin (NFT'ler) verilmesini desteklemeyi amaçlıyor.

Korece yayın yapan News 1'de yer alan bir rapora göre , projenin amacı metaverse içerik oluşturma ekosistemine güven oluşturmak. Projeye katılmak üzere dört şirket seçilecek ve her biri yaklaşık 160.000$ (200 milyon won) alacak.

Bu arada, Bilim ve ICT Bakanlığı'nda yazılım politikası direktörü Heo Won-Seok, Güney Kore'nin metaverse'i neden kucakladığını açıklayan raporda alıntılandı. Yönetmen dedi ki:

Bu proje, metaverse yeni endüstri lideri stratejinin bir parçası olarak tanıtılıyor. Çeşitli yaş gruplarının yararlanabileceği içerik sağlayarak ve yaratıcıların yaratıcı etkinliklerine destek vererek Kore'nin meta evrende lider bir ülke olarak ileriye sıçraması için zemin hazırlamak için çok çalışacağız.

Rapora göre, projeye katılmak isteyen şirketlerin başvurularını 8 Temmuz'a kadar teslim etmeleri gerekiyor. Ayrıca raporda, katılmak isteyen içerik oluşturucuların ve içerik geliştirme şirketlerinin token veren şirketlerle konsorsiyumlar oluşturabileceği belirtildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ