Konuya yakın kaynaklara göre, Fransız kripto para donanım cüzdanı üreticisi Ledger, Haziran 2021'de 380 milyon dolar topladıktan sonra yeni sermaye toplamaya çalışıyor.

Rapor: Kripto Donanım Cüzdan Yapıcı Defteri 100 Milyon Dolarlık Sermaye Artırımı İstiyor

Kripto Donanım Cüzdanı Üreticisi Ledger'ın 100 Milyon Dolarlık Fon Artırmak İstediği Bildirildi

Bloomberg'e göre, Fransız kripto donanım cüzdan üreticisi Ledger , firmanın geçen Haziran ayındaki C Serisinden sonra daha fazla fon arıyor. O zaman, Ledger, 10T Holdings liderliğindeki bir finans turunda 380 milyon dolar topladı ve Ledger'a yaklaşık 1.5 milyar dolarlık bir değerleme verdi.

2015 yılında Éric Larchevêque ve Thomas France tarafından kurulan Ledger, dünya çapında en iyi kripto donanım cüzdan üreticilerinden biri olarak kendini geliştirdi. Ledger, Trezor, Ellipal, Coolwallet, Safepal ve Coinkite gibi diğer popüler dijital para birimi donanım cüzdan üreticileriyle rekabet ediyor.

30 Temmuz'da yayınlanan rapor, "planlara aşina olan kişilerin" Ledger'ın "daha yüksek bir değerleme sağlayacak bir finansman turunda en az 100 milyon dolar toplamak için görüşmelerde olduğunu" söylediğini söylüyor. Bloomberg'den Gillian Tan, Hannah Miller, Anna Irrera ve Olga Kharif, Ledger ile temasa geçti ve şirket, iddia edilen finansman turu hakkında yorum yapmayı reddetti.

Araştırma, Kripto Donanım Cüzdan Pazarının 2030'a Kadar 1,72 Milyar Dolara Büyümesinin Öngörüldüğünü Söyledi

Ledger, Nano S Plus ve Nano X serisi donanım cüzdanlarını vergiler öncesi 79 ila 149 dolar arasında satıyor. Her iki cüzdan da düzinelerce dijital para birimini depolayabilen, gönderebilen ve alabilen velayetsiz kripto para donanım cüzdanlarıdır. Ledger'ın 100 milyon dolarlık görünürdeki sermaye artırımı görüşmeleri, donanım cüzdanı pazarının 2030 yılına kadar 1,72 milyar dolara çıkacağını öngören yakın tarihli Straits Research raporunu takip ediyor.

Pazar istihbarat şirketi Straits Research, Asya-Pasifik bölgesinin dünya çapında en yüksek donanım cüzdan pazar payına sahip olduğunu ve en yüksek büyüme potansiyelinin bu bölgeden kaynaklandığını söylüyor. Ledger, Haziran 2021'de 380 milyon dolarlık bir sermaye enjeksiyonundan yararlanırken o yaz şirket, müşteri verilerine bağlı birkaç bilgi sızıntısından kaynaklanan geri tepme yaşadı. O sırada, dolandırıcıların özel tohumlarını çalmak için mevcut Ledger müşterilerine saldırdığı bildirildi.

O zamandan beri şirket genişlemeye devam etti ve geçen hafta şirketin yerel yazılım programı Ledger Live, 100 Cardano tabanlı jetonu yönetme yeteneği ile Cardano ( ADA ) jeton desteği ekledi . ADA desteği bu ay Haziran ayında uygulandı , Fransa merkezli donanım cüzdan üreticisi , renklendirilmiş Nano S Plus ve Nano X serisi cüzdanları tanıttı . Yeni renk isimleri topluluk tarafından seçildi ve “Mystic White, BTC Orange, Deepsea Blue, Ice, Cosmic Purple ve Blazing Orange”ı içeriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ