BrokerChooser'a göre Hindistan, dünyada yaklaşık 100 milyon kripto sahibine ev sahipliği yapma konusunda ABD'yi geride bırakıyor.

BrokerChooser'a göre Hindistan, dünyada yaklaşık 100 milyon kripto sahibine ev sahipliği yapma konusunda ABD'yi geride bırakıyor.Hindistan'da düzenleyici zorluklarla ve oynaklık sorunlarıyla karşı karşıya olmasına rağmen, kripto ticareti Hintliler için en popüler yatırım seçeneklerinden biri olma yolunda ilerlemeye devam ediyor.

Broker keşif ve karşılaştırma platformu BrokerChooser tarafından yayınlanan istatistiklere göre, Hindistan dünyadaki en yüksek sayıda kripto sahibine ev sahipliği yapıyor. Onu sırasıyla ikinci ve üçüncü sırada ABD ve Rusya izlemektedir.

Hindistan'da Kripto Para Ticareti Neden Popüler?

Kripto para biriminin Hindistan'da kayda değer bir ivme kazanmayı başarmasının başlıca nedenlerinden biri, bu varlığın yatırımcılara paralarını küresel büyüme oranları ve yükseltmelerle senkronize olarak büyütme şansı sunmasıdır.

Yatırımcıların çoğu, kripto para birimine yoğun ilgi duyan ve ekstra gelir elde etmek için paralarını kriptoya yatıran yarı kentsel ve kentsel şehirlere aittir.

Kripto para birimleri, Hindistan Merkez Bankası'nın Mart 2020'de dijital para birimi yasağını kaldırmasından bu yana Hintli yatırımcıları meşgul tutmayı başardı. Ülkede kurulan kripto para borsaları, artan kullanıcı eklemelerinin ardından işlem hacimlerinde önemli bir artış kaydetti ve  kripto para birimine yatırım yapmakla ilgilenen insanların yoğun trafik kaydetti.

Hindistan'ın önde gelen bir Borsa Broker platformu olan Zerodha, kripto ticaretine geçiş yapan yatırımcıların açık bir şekilde saptırılmasına tanık oldu. Hisse senedi satın almak insanların favori yatırım alternatiflerinden biri olmaya devam ederken,kripto, yüksek karlılığı ve ekstra para üretme kabiliyeti nedeniyle kazançlı.

Bu arada, BrokerChooser tarafından toplanan veriler, ABD'nin listede ikinci sırada (27,4 milyon), onu Rusya'nın üçüncü (17,4 milyon) ve Nijerya'nın dördüncü (13 milyon) olduğunu ortaya koydu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ