Artan gelirlere rağmen, Riot Blockchain’in ilk çeyrek finansal verileri, şirketin faaliyetlerini finanse etmek için özkaynak ve borç finansmanına güvendiğini gösteriyor.

Raporlar Bu Bitcoin Madencilik Şirketinde Tehlikeye İşaret Ediyor

Artan gelirlere rağmen, Riot Blockchain’in ilk çeyrek finansal verileri, şirketin faaliyetlerini finanse etmek için özkaynak ve borç finansmanına güvendiğini gösteriyor.

ABD madencilik firması Riot Blockchain, faaliyetlerini finanse etmek için özkaynak ve borç finansmanına büyük ölçüde bağımlı olan bir şirketin resmini boyayarak 2020 yılının ilk çeyreğine ilişkin mali raporunu yayınladı.

Firma, faaliyetlerinden tekrar eden kayıplar ve negatif nakit akışları bildirdi ve Riot yakın vadede kayıpların devam edeceğini tahmin etti.

Ancak madencilik firması, operasyonel hash gücünü iki katına çıkaracağına inandığı 2000 yeni nesil madencilik makinesinin piyasaya çıkışına umutlarını sabitliyor.

31 Mart 2020 itibariyle, Riot Blockchain 14 milyon dolar değerinde nakit ve nakit benzeri bulundurma; Kripto varlıklarda 5.3 milyon dolar - ağırlıklı olarak Bitcoin (BTC) - işletme sermayesi 17 milyon dolar şeklinde bir para akışına sahip.

Bununla birlikte, Riot’un birikmiş açığı 221 milyon doları aştı ve şirket faaliyetlerinin çoğunu finanse etmek için özkaynak ve borç finansmanına güveniyor.

Ayrıca şirket, zararların yasal ve idari maliyetler olarak önemli olabileceğini ve devralmalarla ilgili harcamaların artmaya devam ettiğini belirterek, kısa vadede faaliyetlerden zarar gelmeye devam etmeyi beklemekte. Şirket bakiyelerini, nakit ihtiyaçlarını ve gider seviyelerini yakından takip ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ