Bu yazımızda sizlere Rari Governance Token (RGT) Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylelikle RGT Coin hakkında net bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Bu yazımızda sizlere Rari Governance Token (RGT) Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylelikle RGT Coin hakkında net bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Rari Governance Token (RGT) Nedir?

Rari Capital, kripto varlıklarının yönetiminde devrim yaratan, kullanıcılara borç alma, borç verme ve getiri kazanma fırsatları sunan lider bir DeFi protokolüdür. Tranched stablecoin havuzları, özelleştirilebilir borç verme ve borç alma havuzları (Fuse) ve güçlü bir getiri toplayıcı dahil olmak üzere çok çeşitli ürünlerle Rari Capital, kullanıcıların kripto varlıklarını en üst düzeye çıkarmalarını sağlar.

RGT Token: Güçlendirici Yönetişim ve Likidite Madenciliği

Rari Capital'in kalbinde, token sahiplerine özel avantajlar sunan RGT yönetişim tokenı yer almaktadır:

Yönetişim: RGT token sahipleri zincir içi yönetişime aktif olarak katılır ve önemli protokol kararlarını oylayarak Rari Capital'in geleceğini şekillendirir.

Likidite Madenciliği: Kullanıcılar, merkezi olmayan borsalardaki (DEX'ler) likidite havuzlarına katkıda bulunma, likidite madenciliğinden ödüller ve DEX işlem ücretlerinin bir kısmını kazanma fırsatına sahiptir.

Rari Capital'in Başlıca Bileşenleri

Rari Capital, kapsamlı bir DeFi deneyimi sağlamak için uyumlu bir şekilde çalışan, birbirine bağlı birkaç bileşenden oluşur:

Yield Aggregator: Platform, kullanıcıların desteklenen tokenları yatırmasına ve karşılığında faiz getiren tokenlar almasına olanak tanıyan dört havuza (USDC, DAI, ETH ve Yield) sahiptir. Bu temel varlıklar, optimum getiri elde etmek için Aave veya Compound gibi çeşitli borç verme stratejilerine stratejik olarak dağıtılır.

Fuse: Rari Capital'in Fuse'u, kullanıcıların izole borç verme ve borç alma havuzları oluşturmasına olanak tanır. Kullanıcılar, altta yatan tokenları tedarik ederek, depozitolarına eşdeğer fToken'lar alır ve onlara esnek borç verme ve borç alma seçenekleri sunar.

Tranche: Kullanıcılar, ek ücret ödemeden doğrudan Rari Capital platformu aracılığıyla Saffron Finance'in yenilikçi dilim ürünlerine kolay erişim elde eder.

RGT Token Arzı ve Tahsisi

5 Kasım 2021 itibarıyla, RGT tokeninin maksimum ve toplam token arzı 20.000.000 olup, dolaşımdaki token arzı 11.255.098'dir (toplamın yaklaşık %56,28'i). Topluluğun 16 Eylül 2021'de, 2.500.000 token hemen basılacak ve kalan 7.500.000 token önümüzdeki üç yıl içinde doğrusal olarak basılacak şekilde ek 10.000.000 RGT token basma teklifini onayladığını belirtmek gerekir. Yeni basılan bu tokenlar DAO'nun hazinesine tahsis edilecek ve ekosistemi daha da güçlendirecektir.

Rari Capital ile DeFi Mükemmelliğini Deneyimleyin

Borç alma, borç verme ve getiri elde etme fırsatları sunan kapsamlı bir DeFi protokolü olan Rari Capital ile kripto varlıklarınızın tüm potansiyelini ortaya çıkarın. RGT yönetim tokeninin gücü ve ana bileşenlerinin sorunsuz entegrasyonu sayesinde Rari Capital, kullanıcıların kripto varlıklarını optimize etmelerini ve merkezi olmayan finansın geleceğini şekillendirmeye aktif olarak katılmalarını sağlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ