Pazar, NFT satışları için herhangi bir ücret talep etmeyecek, bu da onu rakip projelerden farklı kılıyor.

Rarible, APECoin Kullanıcıları İçin Sıfır Maliyetli, Sıkılmış APE Odaklı Bir NFT Pazarının Oluşturulmasını Önermekte

Pazar, NFT satışları için herhangi bir ücret talep etmeyecek, bu da onu rakip projelerden farklı kılıyor. Rarible'ın duyurusu, budak çözümleri ve Magic Eden gibi diğer projelerden gelen konuşmaları takip ediyor.

Artık Magic Eden'in APECoin topluluğu için benzersiz bir NFT pazar yeri kurma önerisi için bir rekabet var. Rarible  bir NFT pazaryeri protokolü, APECoin topluluğuna bir fikir önerdi. Rarible, Magic Eden'in teklifinin aksine, sıfır ücretli bir pazar yeri önermektedir.

Pazaryeri protokolü, yerel APE sahipleri tarafından listelenen NFT'leri ücretlendirmeyeceğini belirterek Çarşamba günü sahasını duyurdu. Rarible, piyasanın likiditeyi artırmak için diğer popüler pazar yerlerinden  lookRare ve OpenSea gibi  listeleri bir araya getireceğini belirtiyor. Rarible'ın açık kaynak protokolü, yeni pazara güç verecek.

Teklif kabul edilirse, yeni pazar, Otherside, sıkılmış APE Kennel Club, mutant APE yat kulübü ve sıkılmış yat kulübü gibi yuga laboratuvarlarından sıkılmış APE ekosisteminden NFT koleksiyonlarını listeleyecektir. Saha ayrıca, APECoin DAO'nun piyasaya dahil etmek istediği diğer projeler için oy kullanabileceğini de gösteriyor.

Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon  DAO, ortak hedeflere ve ilgi alanlarına sahip çevrimiçi bir ekosistemdir. Tokenler, bu topluluğa üyeliğin bir temsilidir. APECoin DAO üyeleri olmanın yanı sıra, APECoin sahipleri ekosistemle bağlantılı tekliflere de oy verebilirler.

APECoin tokeni, Ethereum tabanlı bir tokendir. Yuga Labs tarafından yakında piyasaya sürülecek olan OtherSide oyunu gibi Web3 uygulamalarına ve diğer metaverse deneyimlerine güç sağlar. Rarible teklifi ayrıca koleksiyon genelinde bir teklif, MoonPay ile fiat para birimi ödemesi ve kapsamlı destek listelemeyi de içeriyor.

Teklif, DAO onayladıktan sonra pazarın önümüzdeki dört hafta içinde ücretsiz olarak canlı olabileceğini ekliyor. Rarible, çeşitli NFT projeleri için pazar lansmanları konusunda deneyime sahiptir. Dejenere APE akademisinin ve V1 punks NFT pazaryerlerinin lansmanlarından sorumludur.

Magic Eden ve Snag Çözüm Önerisi

Geçen Salı, Magic Eden benzer bir pazar yeri, belirli koşullara bağlı olarak yüzde 0,75'e düşebilecek yüzde 1,5'lik bir temel pazar yeri ücreti önerdi. Yüzde 0,75 indirim, APECoin ile NFT satın alımları için yüzde 0,5'e ve belirli Bored APE bağlantılı projeleri olan NFT sahipleri için yüzde 0,25 indirime bölünmüştür.

Sıkılmış APE yat kulübü koleksiyonundaki her NFT, 10.000 farklı avatardan birini temsil eder. Ayrıca, sahipleri sahip oldukları görselleri kullanarak ticari projeler oluşturabilirler. Şimdiye kadar, sıkılmış yat kulübü, ikincil işlem hacminde 2,3 milyar doların üzerinde gelir elde etti. Rarible, uzun süredir Ethereum odaklı NFT pazarında olmasına rağmen yavaş yavaş diğer zincirlere yayılıyor.

Karşılaştırıldığında, Magic Eden Solana topluluğundaki en büyük NFT pazarıdır. Yaklaşık üç hafta önce Ethereum zincirindeki NFT'ler için desteği genişletti. Benzer şekilde, takılma çözümleri geçen Salı günü bir NFT pazarı kurdu. Snag, en iyi beyaz etiketli pazaryeri protokolleri oluşturmasıyla bilinir. Snag'in düzeltilmiş perdesi, Eth veya APE ile satın alınan NFT'ler için piyasa ücretlerinde sırasıyla yüzde 0,5 ve yüzde 0,25 gösteriyor.

Ayrıca, platformun ücretsiz olarak başlatılmasını önerdi. Daha önce Snag, geliştirme ve denetleme amacıyla 50.000 ABD Doları talep etmişti. Snag'ın önerisi, toplam ücretlerin yüzde 0,25'ini APECoin'in DAO hazinesine göndereceğini belirtti. Üç adım henüz resmi teklifler değil; henüz fikir aşamasındalar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ