Teksas merkezli Ticari Gayrimenkul (CRE) pazar yeri Red Swan, menku kıymet belirleme firması Polymath ile ortaklaşa 2.2 milyar dolarlık gayrimenkul varlıklarını tokenleştirdi.

Red Swan ve Polymath 2,2 Milyar Dolarlık Gayrimenkul’ü Tokenlaştırdı

Teksas merkezli Ticari Gayrimenkul (CRE) pazar yeri Red Swan, menku kıymet belirleme firması Polymath ile ortaklaşa 2.2 milyar dolarlık gayrimenkul varlıklarını tokenleştirdi.

Red Swan, platformunu kullanmak için halihazırda kayıtlı 30.000 akredite yatırımcıya sahip olduğunu ve uzun vadede 4 milyar dolarlık bir mülkü daha tokenleştirmeyi planladığını söyledi. Red Swan, satılan özkaynakların bir kısmını tutarak kâr elde edecek.

Verilen tokenlar, California, New York ve Texas'ta orta ve yüksek katlı daireler ve Kanada'nın Ontario eyaletinde 150 dönümlük bir kenevir çiftliği de dahil olmak üzere 16 üst seviye mülkü temsil ediyor. Bugüne kadar dünyanın en büyük tokenli gayrimenkul satışını oluşturduğuna inanılan akredite yatırımcılara satış öncesi 780 milyon dolarlık tokenlar satılacak.

500 bin dolar ile 10 milyon dolar arasında yatırımcıları hedeflemek için token satışı

Token satışı, geleneksel pazarlarda en üst düzey "A Sınıfı" ticari gayrimenkul satın almak için sermayeden yoksun olan ve daha düşük dereceli, daha riskli yatırım fırsatlarını göz önünde bulundurmaya zorlanan 500.000 ila 10 milyon dolar arasında yatırım yapmak isteyen yatırımcıları hedefleyecek.

Red Swan, gayrimenkulün tokenlaştırılmasının, sermayenin emlak piyasasında daha hızlı ve daha serbest dolaşmasına izin vereceğine ve aksi takdirde uzun süre dolaşımda bulunamayacak olan eşitliğin kilidini açacağına inanıyor.

Gayrimenkulün tokenizasyonu 2020'ye güçlü bir başlangıç yaptı.

8 Şubat'ta Afrika tokenizasyon platformu Flyt, kıtanın emlak için ilk menkul kıymet token teklifini (STO) yürütmeyi planladığını açıkladı. Şirketin FLYT tokenı, konukseverlik mülklerine ve apartman otellerine yatırım yapan Güney Afrika'da kayıtlı bir fon olan Flyt ağırlama Fonu'ndaki hisseleri kullanmak için kullanılacak.

 15 Ocak'ta, blockchain emlak şirketi BrickMark, İsviçre'nin Zürih'in merkezi iş bölgesinde bulunan%  80 hisseli 1.600 metrekarelik bir ticari ofis satın aldı. Satın alma işlemi, BrickMark tokenlerinin 135 milyon dolar karşılığında yapıldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ