Reddit, kripto destekli ödül sistemi için ölçeklendirme çözümlerini araştırmak üzere Ethereum Vakfı ile ortaklık kurdu ve kripto topluluğundan teklif göndermesini istedi.

Reddit, Ethereum Topluluğundan 430 Milyon Kullanıcısı için Tokenları Ölçeklendirme Yardımı İstiyor

Reddit, kripto destekli ödül sistemi için ölçeklendirme çözümlerini araştırmak üzere Ethereum Vakfı ile ortaklık kurdu ve kripto topluluğundan teklif göndermesini istedi.

Sosyal içerik platformu Reddit, Ethereum destekli "Topluluk Puanları" ödül sistemi ile ilerlemeye devam ediyor ve geliştiricileri, aylık 430 milyon kullanıcısı tarafından kullanım için ölçeklendirmeye yardımcı olmaya çalıştığını açıkladı.

19 Haziran'da Reddit, Ethereum (ETH) ölçeklendirme çözümleri üreten projeler için Ethereum Vakfı ile ortaklık yaptığını açıkladı.

Reddit, "Hedefimiz, bugün ana ağda yüz binlerce Topluluk Puanı kullanıcısını destekleyecek ve sonunda tüm Reddit'e (aylık 430 milyon kullanıcı) ölçeklenebilecek bir çözüm bulmak" dedi. Reddit, 31 Temmuz 2020'ye kadar ilgili geliştiricilerin başvurularını kabul edecek.

Gazın maliyeti bir faktördür

Reddit’in duyurusu, mevcut Ethereum ölçeklendirme çözümlerinin çoğunun borsalara yönelik olduğunu ve işlemler için optimize edildiğini belirten bazı benzersiz gereksinimlerin olduğunu vurguluyor.

Reddit, “Bu tasarımların çoğu token alma veya ölçeklendirme sistemine girme maliyetlerini dikkate almıyor. Community Points dağıtımları, başta yeni kullanıcılar ile ilişkili zincir içi depolama maliyetleri nedeniyle, diğer tüm işlemlerden daha fazla gaz büyüklüğüne sahiptir.”

 Reddit, şu anda “en iyi çözümün nasıl belirleneceğinin belirsiz” olduğunu vurguluyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ