Reddit, yakın zamanda yaptığı bir değişiklikle Hizmet Şartlarını güncelleyerek tokenlaştırılmış Topluluk Puanlarının alım satımına açıkça izin verdi.

Reddit Haberi Geldi! Bu Altcoin Sert Yükseldi

Reddit, yakın zamanda yaptığı bir değişiklikle Hizmet Şartlarını güncelleyerek tokenlaştırılmış Topluluk Puanlarının alım satımına açıkça izin verdi. Bu gelişme, 6,5 milyondan fazla kullanıcısı olan Reddit'in r/CryptoCurrency topluluğunun yerel tokenı olan Moons (MOON) için üç haneli bir fiyat artışına yol açtı. Coingecko verilerine göre MOON'un fiyatı %170 artarak 9 sentten yaklaşık 25 sente ulaştı. Özellikle, r/Fortnite alt dizinindeki katkılar için ödüllendirilen Bricks (BRICK) tokenı da sadece iki gün içinde %300'lük kayda değer bir artış yaşadı.

Reddit'in Tokenlaştırılmış Topluluk Puanlarının Evrimi

Moons, kullanıcılara r/CryptoCurrency alt dizinindeki paylaşımları ve yorumları için ödül olarak dağıtılan ERC-20 tokenlarıdır. Bu tokenlar serbestçe alınıp satılabilir, bahşiş verilebilir veya topluluk içinde çeşitli amaçlar için harcanabilir. Dahası, Reddit'in Vault adı verilen Ethereum tabanlı cüzdanında saklanabilirler. Reddit'in Hizmet Şartları'nda yapılan son değişiklik, tokenize edilmemiş Coin'leri ve Ödülleri kaldırdı ve Reddit'in Topluluk Puanlarını nasıl ele aldığına dair potansiyel gelecek değişikliklere işaret etti. Bu spekülasyon, MOON ve BRICK tokenlerinin değerinin bu hafta %100'ün üzerinde artmasına neden oldu.

Kripto Para Topluluğu Üzerindeki Etkisi

Coingecko'nun kurucu ortağı ve COO'su Booby Ong, Reddit'in yaklaşan değişikliklerini çevreleyen spekülasyonun, bu tokenlerin önemli fiyat artışının arkasındaki itici güç olduğunu doğruladı. Topluluk Puanları her zaman alınıp satılabilir olsa da Ong, Reddit uygulaması üzerinden alım satım yapmanın sakıncalı olduğunu vurguladı. Ticareti kolaylaştırmak için, kullanıcıların özel anahtarı Reddit cüzdanından dışa aktarması ve bir kripto cüzdanına aktarması, ardından puanları bir Arbitrum Nova DEX'te alıp satması gerekiyor.

Olumlu Tepkiler ve Gelecekteki Olasılıklar

r/CryptoCurrency subreddit kullanıcıları değişiklik şartlarına olumlu yanıt verdi ve kripto para borsası Kraken subreddit'in güncellemeleri için minnettarlığını ifade etti. Buna ek olarak, bir Kraken temsilcisi Moons token'ını borsalarında listeleme olasılığını ima ederek topluluk içinde umutları artırdı ve potansiyel olarak token'ın fiyat artışına katkıda bulundu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ