Kripto para piyasası uzun süreli kan kaybının ardından yeniden yönünü yukarıya çevirdi. Şüphesiz Dijital paraların hareketlerinde spekülatif haberlerin etkisi oldukça fazla. Yukarı yada aşağı yönlü farketmeksizin bir haber kar topu gibi büyüyerek kripto para piyasasının olumlu veya olumsuz etkilenmesini sağlayabiliyor.

Reddit'in kurucularından Alexis Ohanian ise Blockchain teknolojisine olan güvenini yatırımlarını bu yönde yaparak gösteriyor. Ohanian Reddit'teki pozisyonunda arka planda kalmayı tercih ederek yatırımlarına odaklanmak için daha fazla zaman kazanmayı amaçlıyor.

Geçmişte MediaChain, Buttercoin, Coinbase gibi yaptığı yatırımları ile tanınan Ohanian, halen genç sayılabilecek şirketi için ise planlarının da aynı şekilde kripto para birimlerine  yatırım yapmak olduğunu belirtti.

Fiyatlar düşerken bir çok insan karamsar hissedip korkuya kapılmasına rağmen Ohanian gayet kendinden emin davranıp, kripto para birimleri ile ilgili dünyada hala keşfedilecek çok şeyin olduğunu öne sürüyor. Kripto paraların hala çok genç bir teknoloji olduğuna inanıyor. Ohanian hedefinin ise ICO sürecinde olan erken aşamadaki blockchain teknolojilerine yatırım yapmak olduğunu belirtiyor.

Son altı yılda, Initialized Capital Blockchain teknolojilerine yatırım yapıyor ve portföyü 250 Milyon dolardan 20 Milyar dolara yükseldi. Ohanian'ın Reddit'teki görevinden istifa etmesi Wall Street Journal tarafından haber olarak paylaşıldı. Reddit, kuruluşundan bu yana belki de bugün dünyanın  en aktif internet forumuna dönüştü. Web sitesinde her gün milyonlarca tartışmanın yapıldığı başlıklar var ve kendi kendini sürdüren  küresel bir topluluk haline geldi.

Alexis Ohanian ve Serena Williams 2017 yılında hayatlarını birleştirmişti.

İnternet teknoloileri ve sosyal medya açısından en tanınmış yüzlerden olan Ohanian geçtiğimiz yıllarda Forbes dergisi tarafından internetin ''Belediye Başkanı'' olarak lanse edildi.

Geçtiğimiz aylarda Bitcoin'in fiyatı ile birlikte popülaritesinin de artması sonucunda bir çok kurumsal şirket kripto para piyasalarına el attı. Bir çok eski üst düzey bankacı kendi Risk Sermayesi şirketini kurdu.

Piyasa uzmanları, 2018 yılında kriptokrasinin büyümesine katkıda bulunacak olanların kurumsal yatırımcılar ve Risk Sermayesi şirketleri olduğunu öngörüyor. Alexis Ohanian'ınsermayesinin  tam zamanlı bir ilgi ile nasıl sonuç gösterdiğini izlemek ve hangi şirketlere yatırım yaptığını  görmek heyecan verici olacak. Bununla birlikte, günlük işlemlerde aktif bir şekilde çalışmazken, Ohanian Reddit'in yönetim kurulunda üye olmayı sürdürüyor olması ve büyük kararlar söz konusu olduğunda hala söz sahibi olması büyük bir ses getirecek...

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ