Dünyaca ünlü sosyal medya platformu Reddit, topluluk Puanları için FTX Pay ile anlaşmaya vardıklarını duyurdu.

Reddit, Topluluk Puanlarının Kullanımı İçin FTX ile Pazarlık Yapıyor

Dünyaca ünlü sosyal medya platformu Reddit, topluluk Puanları için FTX Pay ile anlaşmaya vardıklarını duyurdu.

Popüler sosyal ağlardan biri olan Reddit, geçtiğimiz günlerde Topluluk Puanları özelliğini yayınladı. Reddit platformu, DAO'larda olduğu gibi kullanıcıları daha fazla etkileşim kurmaya, oylamaya katılmaya ve birbirlerine bahşiş vermeye teşvik etmek için böyle bir yol kullandı.

Ancak bu güncellemeyi uzun vadede göz önünde bulunduran platform, bu yerel tokenlar kapsamında ölçeği artırmak istedi.

Bu doğrultuda Arbitrum ile iş birliği yapan Reddit platformu, Ethereum ana ağını güncellemeye başladı. Arbitrum ölçeklendirmesinin yürürlüğe girmesinden kısa bir süre sonra yeni bir işbirliğini duyuran Reddit, FTX Pay for Community Points işlemleriyle anlaşmaya vardığını duyurdu.

Bu yeni altyapı entegrasyonu ile kullanıcılar, sabit para birimleri kullanarak Ethereum işlem ücretlerini ödeyebilirler. FTX Ventures başkanı Amy Wu, işbirliği hakkında şu açıklamaları yaptı:

“Kullanıcıların zincirdeki Topluluk Puanlarıyla işlem yapmalarına izin veren işlem ücretleri için Ethereum'a ihtiyaçları var ve FTX Pay bunu yapmalarını sağlıyor.”

Topluluk Puanları, r/cryptocurrency ve r/fortnite Cryptocurrencies gibi alt kredilerde kullanılabilir ve küresel topluluklara entegre olurken, hem kullanıcılar hem de işbirliği yapan şirketler için birçok alternatif kullanım sunar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ