Ohanian, Yahoo Finance ile yaptığı röportajda ayı piyasasının kripto para birimi spekülatörlerini silmenin olumlu etkisinin olduğunu açıkladı.

Reddit

Reddit’in kurucu ortaklarından Alexis Ohanian, uzun vadeli yatırımcılar için iyi olan ve sektördeki gerçek büyümeyi ümit eden kripto paralar hakkında bazı görüşler ortaya koydu. 22 Şubat’ta Yahoo Finance ile yapılan röportajda konuşan teknoloji girişimcisi, “kripto kışı” olarak adlandırılan ve devam eden ayı piyasasının kripto para birimi spekülatörlerini silmenin olumlu etkisinin olduğunu açıkladı. 

Kripto para birimi piyasası hala, 2018’in başındaki yükseliş döneminden sonra toparlanmaya devam ediyor; bu süre zarfında, tüm kripto paraların benimsenmesi gerçek dünya entegrasyonunun olmamasına rağmen, üstel bir büyüme yaşadı. Bunun yerine, üst düzey kripto para birimleri ve yeni kripto para projeleri büyük yatırımcı spekülasyonları üzerine inşa edildi ve FOMO (kaçırma korkusunun) çılgınlığıyla birleşti. Nihai sonuç, herhangi bir nedenden ötürü şişirilmiş piyasa fiyatlarıydı; önde gelen analistler ve finansal danışmanlar, Bitcoin’in fiyatının piyasadaki baloncukların etkisinin altında kaldığını itiraf etti.

 Bir yılı aşkın bir sürenin ardından, kripto para fiyatları tüm zamanların en yüksek seviyesinin yüzde 80 altında kalmasıyla, kripto para birimleri ve yatırımcıları, öngörülebilir geleceğe devam edecek bir döngü olan piyasanın en ağır fiyat düşüşlerinden birini atlatmakta zorlandı.

 Fakat, Ohanian'ın görüşüne göre, kripto para fiyatlarına rağmen sektör olumlu gelişme kaydetti. Ohanian, iyi bilinen bir kripto para birimi boğası olmasına rağmen, piyasanın değerleme açısından güvencesiz bir konumda olduğunu itiraf ediyor. 

 

“Yani şu anda hiç şüphesiz kripto kışındayız. Ancak bir arkadaşım Coinbase CEO’su Brian Armstrong, bunun kripto yeniliğinin baharı olduğunu söyledi. Demek istediği, evet, fiyatlar baskı altında. Spekülatörler kaçtı. Bu harika, çünkü şu anda kripto üzerine inşa edilen insanlar gerçek inananlar. Ve onlar aslında inşaatçılar. Aslında bunun gerçekleşmesi için gereken altyapıyı inşa ediyorlar. ”

Ohanian, 2011’de Coinbase’de bir tohum yatırımcısı olarak varlığını sürdürüyor. JPMorgan Chase ve Facebook, kripto para projeleri geliştirmeye başladığı şu dönemlerde, kripto para birimi kullanımındaki değişim, sektörün daha istikrarlı bir temel oluşturacak üssel bir hız kazanmasına neden olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ