Bu yazımızda Reef Finance Nedir? REEF Token Nedir? Sorularının ayrıntılı cevabını verecek ve projeye yakından bakmış olacağız.

Reef Finance Nedir? REEF Token Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla Reef Coin

Bu yazımızda Reef Finance Nedir? REEF Token Nedir? Sorularının ayrıntılı cevabını verecek ve projeye yakından bakmış olacağız.

Merkezi olmayan finans (DeFi) projeleri, alan çılgınca popüler hale geldiği için son zamanlarda giderek daha yaygın hale geldi, ancak her biri aynı birlikte çalışabilirlik eksikliği sorununu yaşıyor.

Bu, DeFi'nin sunduğu her şeyden yararlanmak istiyorlarsa bir dizi farklı uygulamayla etkileşime girmeleri gerektiğinden, kullanıcılar açısından biraz hayal kırıklığı yaratır. Bir kullanıcının tercih ettiği tüm DeFi uygulamalarıyla tek bir yerde etkileşime girmesine olanak tanıyan basit bir arayüz mükemmel bir çözüm olacaktır ve bu nedenle Reef Finance oluşturulmuştur.

Reef Finance projesi, tüm çeşitli DeFi uygulamalarını tek bir yerde birleştiren bir platform oluşturmaya çalışıyor ve kullanıcının DeFi ekosistemine erişimini kolaylaştırıyor. Reef Finance ile tek bir platformda çeşitli varlıkları satın almak, takas etmek, hisse almak, ödünç vermek ve ödünç almak mümkün hale gelir.

Reef Finance Nedir?

Reef Finance, herhangi bir DeFi protokolünün entegrasyonuna izin veren bir likidite toplayıcı ve çok zincirli akıllı getiri motorudur. Polkadot ile oluşturulmuştur ve zincirler arası entegrasyonları sağlarken güvenlik modelini ekosistem genelinde paylaşır. Reef, perakende yatırımcılara önemli teknik engeller olmadan DeFi'ye erişmenin bir yolunu sunarken, aynı zamanda karar verme sürecine de yardımcı olacak.

Reef Finance CEO'su ve kurucu ortağı Denko Mancheski, DeFi ürünlerinin benimsenmesini engelleyen psikolojik engellere bir çözüm öngördü. Mancheski'ye göre ortalama bir insan, çok sayıda üst üste binen ürün nedeniyle DeFi alanına bakarken bunalmış durumda. Bu, yeni gelenler tarafından benimsenme ihtimalini ortadan kaldırır.

Reef'in temel altyapısı, ekosistemi oluşturan ve entegre eden bir akıllı sözleşmeler zinciridir. Bu, sistemin temel bileşenidir ve "sepet motoru" olarak bilinir. Analitik motor ve likidite toplayıcı ile iletişim kurarak, bir kullanıcının kullanımı kolay tek bir arayüzden birden fazla DeFi platformunda pozisyonlara girip çıkmasına olanak tanır.

Ayrıca, tüm çeşitli platformların çıktılarını (örneğin, LP tokenları) manuel olarak yönetme ihtiyacını ortadan kaldırır. Temel işlevselliğine ek olarak, motor aynı zamanda çoklu atlama stratejilerine izin verecek ve sepet motoru için sigorta kapsamını genişletecek şekilde genişletiliyor. Nihayetinde altyapı, kullanıcılara DeFi'ye en büyük erişimi sağlamak için Ethereum'u ve bir dizi başka blok zinciri ağını destekleyecektir.

Reef Token Nedir?

Reef, tüm kullanıcılar için DeFi ekosistemini basitleştirir. Platform ayrıca, kripto varlık yönetimini yeni başlayanlar için çok daha kolay hale getiren AI odaklı bir sistem içeriyor. Çeşitli risk seviyelerine karşılık gelir, özelleştirilebilir ve bireysel kullanıcıların finansal hedeflerine ulaşılmasına yardımcı olmak için ayarlanabilir.

Sistem ayrıca, sistemin yönetişimi için ve ekosistem içindeki ücretlerin ödenmesi için kullanılabilen bir yardımcı program belirteci (REEF) içerir.

Reef Finance, saklama dışı bir platform olarak da oluşturuldu, bu da kullanıcıların özel anahtarlarına erişimden vazgeçme konusunda endişelenmelerine gerek olmadığı anlamına geliyor. Polkadot'un temelde kullanılması sayesinde, tüm platform saldırılara karşı güçlendirilmiştir. Birlikte ele alındığında, platformdan hırsızlık nedeniyle azalan derecede küçük bir fon kaybı şansı vardır.

Reef Finance Neden Oluşturuldu?

Reef, kurucuların çeşitli endüstrilerde tekrar tekrar tekrarlanan karmaşıklıkla ilgili aynı sorunların gözlemlerinin bir sonucu olarak organik olarak ortaya çıktı. Daha sonra bu gözlemleri DeFi ekosistemine uyguladılar.

Yeni bir endüstri çok hızlı hareket ettiğinde, kolayca parçalanabilir ve aynısı DeFi için de geçerliydi. Kullanıcılar için bu, tek bir yönden fazlasını içeren bir şey yapmak istediğinizde, onu bir araya getirmenin bir yolunu bulmanız gerektiği anlamına gelir. Bazı insanlar bu tür zorlukları sever ve başarılı olabilir, ancak çoğu insan bir dizi farklı sistemi ve platformu bir araya getirmenin karmaşıklıklarına karşı koyacaktır.

DeFi Karmaşıklığı

Birkaç ülkede ve farklı para birimlerinde bir banka hesapları sistemi oluşturmaya çalıştığınızı ve daha sonra bu hesapları parayı değiştirmek için kullandığınızı hayal edin. Karmaşık olacak ve yalnızca birkaç bankayı değil, aynı zamanda bu bankaların arkasındaki, zorunlu olarak bağlantılı olmayan tüm altyapıyı da (SWIFT ve IBAN gibi) kapsayacak.

Şimdi bu hesaplardan tahvil ve hisse senedi alımını dahil edin ve işler daha da karmaşık hale gelir. Bu nedenle, borsaya yeni perakende yatırımcıları getirmek oldukça yakın zamana kadar zorlu bir süreçti. Önceden bir bireyin küresel hisse senedi piyasalarına katılmasının tek yolu fahiş ücretler talep eden komisyoncu aracılarını kullanmaktı.

Ancak finanstaki devrimle birlikte, artık bankacılık için TransferWise ve ticaret için Robinhood gibi her şeyi birbirine sorunsuz bir şekilde bağlayan ve kullanıcıyı her şeyi kendi başına çözmenin zahmetli deneyiminden kurtaran uygulamalarımız var.

DeFi Birikimi

Şimdi DeFi ile benzer bir şey oluyor. Şu anda ekosisteme giriş için yüksek bir çıta var. Yeni yatırımcıların, bu kadar çok farklı platformla çalışma ve hepsinde cüzdanları yönetme ihtiyacı yüzünden kafası karışıyor. Hata yapma korkusu gerçektir ve çoğu kişi bu yüzden uzak durur.

Pek çok stratejiyi gerçekleştirmek için birden çok platform kullanma sorununa ek olarak, sistemlerin arkasındaki teknolojide doğal bir karmaşıklık da vardır. Tüm bunlar, yatırımcıların katılımını engelleyerek birçok yatırımcıyı dondurmak için bir araya geliyor. Bunu değiştirmek Reef'in planı.

Reef Finance Oluşturma Doğrulaması

Reef'teki ekip, tüm platformlar arasında birlikte çalışabilirliği sağlamak için blockchain teknolojisinden ve DeFi'den yararlanmanın bir yolunu düşünen başka kimse olmamasına rağmen, bunu yaptı. DeFi'nin karmaşıklığına bir çözümün gerekli olduğunu doğal olarak anlayarak, herhangi bir doğrulama olmaksızın bir çözüm üzerinde çalışmaya başladılar.

Neyse ki Reef ekibi üyeleri, güçlü ilişkiler ve sinerji yaratan uzun bir birlikte çalışma geçmişine sahipler. Birçok ekip üyesi, kripto firmaları için ticaret algoritmaları ve analitik araçlar oluşturma konusunda zaten deneyimlidir. Diğerleri, blok zincirleri çalıştıran yazılımı oluşturma konusunda deneyime sahiptir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ