Ayrıca, ağın hash gücü önceki rekor seviyeleri de bir kez daha geçti. Çok sayıda izleme kaynağından verilere bakıldığında - hash gücünün yeni yılın ilk gününde en yüksek seviyede olduğundan emin olabilirsiniz.

Rekor Kıran Bitcoin Hash Gücü Ne Anlam İfade Ediyor?

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Bitcoin (BTC) 2019'daki en iyi karlı yatırımdı. “Daha geleneksel varlıklar” ile karşılaştırırsak, durum şu şekilde:

• Nasdaq: yüzde +33.98

• S&P 500: yüzde +30.80

• Dow Jones: yüzde +24.23

• Altın: yüzde +17.83

• Bitcoin: yüzde +96.81

Ayrıca, ağın hash gücü önceki rekor seviyeleri de bir kez daha geçti. Çok sayıda izleme kaynağından verilere bakıldığında - hash gücünün yeni yılın ilk gününde en yüksek seviyede olduğundan emin olabilirsiniz.

Mesele şu ki, Bitcoin blok zincirini doğrulamak için ayrılmış hesaplama gücünün bir ölçüsü, 2019'un çoğunda harcanan hash gücünün sürekli olarak artışıydı. Ancak, üçüncü çeyrekte yükseliş eğilimi seviyesini gösteren hafif bir an vardı.

Güçlü bir hasha sahip Bitcoin, madenciler için daha çekici olduğu anlamına gelir. Daha fazla madencilik gücü, potansiyel hacker saldırılarına karşı size daha iyi ağ güvenliği ve nüfuz sağlar.

Bitcoin Hala En Karlı Varlıklardan Biri

Bununla birlikte, gerçek şu ki, hash gücünün gerçek terimlerle ölçülmesi neredeyse imkansızdır ve kaynaklar sadece son ağ faaliyetlerine bakabilir ve bundan sonra varsayılan hash gücünü tahmin edebilir. Örneğin, Eylül ayında, hash gücünde bir gecede % 40'lık bir düşüş olduğu iddia edildi ve daha sonra hesaplanma şeklinden kaynaklı bir düşüş açıklaması yapıldı.

Son kayıtlar Bitcoin’in “seyahatinden” biraz daha bağımsız hale geldi. BTC / USD geçen yıl 3.100 $ ile 13.800 $ arasında dalgalandı, ancak hash gücü yükselme eğilimi devam etti.

Bazı yayıncılar, ünlü yayıncı Max Keizer gibi, tam olarak hash gücü yükseklerinin sonuçta yeni Bitcoin fiyat yüksekleri üreteceğini söylüyor. Yazının yazıldığı sırada Bitcoin % 1.12 oranında düşüşle  7.145 seviyesinden işlem görüyor.

Aralık oranına geri dönersek, Aralık 2017'de  fiyat 20 bin dolar civarındayken, hash gücüı hemen hemen benzeri görülmemiş bir 14,6 EH / s'ye veya saniyede 14,600,000 terahasha yükseliyordu.

Sadece karşılaştırma için, şimdi, Bitcoin ağı, saniyede 95 exahash(veya 95 milyon TH / s) civarında hash gücüne sahip.

Hash gücündeki artışın son birkaç ay içinde biraz soğuduğu doğrudur, ancak yıla bir bütün olarak bakarsak, 40 EH / s'den istikrarlı bir büyüme gösterdiğini görüyoruz.

Blockchain.com'dan dijital varlık yöneticisi Charles Edwards, Bitcoin'in hash gücünün 2020'nin ilk gününde rekor kırdığını söyledi.

“Hash gücündeki bu artış, Ekim ayında iki aydan daha uzun bir süre önce tüm zamanların en yüksek seviyesini kırıyor, bu da Bitcoin’in ağının şimdi her zamankinden daha güçlü olduğu ve 2020'ye harika bir başlangıç yaptığını gösteriyor.”

Olması gerektiği gibi, Bitcoin'in patlayan hash gücünün, uzun vadeli bir oyuncuysanız, şimdi Bitcoin’i satın almak için harika bir zaman olduğunu gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ