Bu yazımızda sizlere Ren Coin Nedir? sorusunun cevabını verip REN Coin hakkında bilgiler vereceğiz.

Ren Coin Nedir? İşte Ayrıntılarıyla REN Token

Bu yazımızda sizlere Ren Coin Nedir? sorusunun cevabını verip REN Coin hakkında bilgiler vereceğiz.

Ren Coin Nedir?

REN (eski adıyla Republic protocol), tüm merkezi olmayan uygulamalar için blok zincirler arası likiditeye erişim sağlamayı amaçlayan bir protokoldür.

Kısacası, proje Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH) ve diğer kripto varlıkları (örneğin, ZCash) Ethereum dApp'lerine getirmeye çalışıyor.

REN, özünde güvenilir ve merkezi olmayan bir sanal makine olan RenVM'ye güveniyor. RenVM, Ren'e güç veren motor görevi işlevini yerine getiriyor. RenVM'nin dört temel özelliği bulunuyor:

Shamir'in Gizli Paylaşımı: bir sırrın parçalara bölündüğü ve her katılımcıya kendi benzersiz bölümünü veren bir tür gizli paylaşım. Ren'de, Shamir'in Gizli Paylaşımı, verileri gizli tutmak için protokolün temel temelini temsil ediyor.

Güvenli Çok Taraflı Hesaplama (sMPC): "güvenilmeyen Darknode'ların" girdilerini veya çıktılarını herhangi bir tarafa açıklamadan komut dosyalarını çalıştırmasına izin veren bir mekanizma.

Byzantine Fault Tolerance (BFT) algoritması: Bazı nodelar kötü niyetli davrandığında bile ağın düzgün çalışmasına izin veren bir dizi ağ fikir birliği kuralı.

Hyperdrive: özellikle parçalama ve sMPC için tasarlanmış Tendermint fikir birliği algoritmasının değiştirilmiş bir sürümü.

Proje, mevcut dApp'lerin kapasitesini genişletmeye ve merkezi olmayan dünyada tamamen yeni iş vakaları yaratmaya çalışıyor (örneğin, DeFi uygulamaları için yeni teminatların eklenmesi).

REN Tokenı Nedir?

REN tokenı, sMPC ağına (RenVM) güç sağlayan bir Darknode'u çalıştırmak için bir bağ olarak kullanılır. Merkezi olmayan Darknodelar ağı izinsizdir, ancak saldırıları önlemek için bir Darknode'u kaydetmek ve çalıştırmak için 100.000 REN tokenlik bir bağ gerekir.

Republic Protocol REN büyük hacimli dijital varlıkların ticareti için merkezi olmayan bir karanlık havuz protokolüdür. Kamu Protokolü, emirlerin fiyatını veya hacimlerini ifşa etmeden emirleri eşleştirmek için güvenli çok partili hesaplamayı ("sMPC") kullanır. Proje, karanlık havuz borsalarının, karanlık havuzun kurallarına bağlı kalarak minimum fiyat kayması ve piyasa etkisi ile büyük hacimli alım satımları desteklemesini amaçlamaktadır.

Republic Protocol REN, 24 Darknode'un tümünü platformda çalıştıran proje ekibiyle Eylül 2018'de mainnet betasını başlattı. 23 Kasım 2018 itibariyle, mainnet betanın lansmanından bu yana, günde ortalama 21 işlem gerçekleştirilerek 1.229 işlem gerçekleştirildi. Misyon, geleceğin finansal araçları ve dijital varlıkları için adil bir değişim aracı oluşturmaktır.

REN tokenı Binance’te işlem görüyor. Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ