Bu yazımızda sizlere Render Coin (RNDR) Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylelikle RNDR coin hakkında net bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Render Coin (RNDR) Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla RNDR Token

Bu yazımızda sizlere Render Coin (RNDR) Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylelikle RNDR coin hakkında net bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Render Coin (RNDR) Nedir?

Render Network, merkezi olmayan GPU tabanlı render çözümleri sağlayıcısıdır. RNDR, Render Network tarafından sunulan hizmetler için ödeme para birimi olarak tasarlanmış yerel hizmet tokenıdır.

RNDR, projenin yerel token'ıdır. RNDR için mevcut kullanım durumları şunları içerir:

Ödeme Para Birimi: RNDR, dağıtılmış RNDR Ağında animasyon, hareketli grafikler ve VFX işleme için ödeme yapmak için kullanılan yardımcı program tokenidir.

Proje, birlikte çalışan aşağıdaki ana bileşenlerden oluşmaktadır:

İçerik oluşturucular: RNDR, dijital görseller üreten kullanıcılara render çözümleri sunar. RNDR ağı sayesinde içerik oluşturucular, kapılarının ötesindeki GPU gücünden yararlanarak nihai görüntüleri daha önce mevcut olandan daha yüksek hızlarda ve daha düşük maliyetlerle oluşturabilirler.

Node Operatörleri: RNDR ağı, node operatörlerinin yedek GPU'larını içerik oluşturuculara kiralamalarına ve render için harcanan zaman karşılığında RNDR token'ları almalarına olanak tanır.

OctaneRender: OctaneRender, OTOY tarafından oluşturulan ve Render Ağında kullanılan GPU render yazılımıdır.

RNDR Kredisi: RNDR Kredileri, doğrudan RNDR web sitesi üzerinden PayPal ve Stripe kullanılarak satın alınabilir ve kripto olmayan kullanıcıların Render Ağını kullanmaları için alternatif bir ödeme seçeneği sunar.RNDR Kredileri, RNDR Ekibi tarafından piyasadan satın alınan RNDR tokenleri ile desteklenir. İçerik oluşturucu RNDR Kredilerini kullanarak bir iş için ödeme yaparken, düğüm operatörlerine çalışmaları için RNDR tokenleri ile ödeme yapılır.

OctaneBench: Bir RNDR tokenı veya RNDR Kredisi, OctaneBench adı verilen bir iş birimiyle eşleştirilir. OctaneBench, herhangi bir grafik kartı kombinasyonu tarafından sağlanan işlem gücünü tek bir puanda tanımlamak için OTOY tarafından oluşturulan bir araçtır. Bu puan daha sonra hız, güvenlik, maliyet ve düğüm itibarına dayalı çok katmanlı bir fiyatlandırma yapısı içinde kullanılır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ