Bu yazımızda sizlere Reserve Rights (RSR) Nedir? sorusunun cevabını verip RSR Coin hakkında bilgiler vereceğiz.

Reserve Rights (RSR) Nedir? İşte Ayrıntılarıyla RSR Token

Bu yazımızda sizlere Reserve Rights (RSR) Nedir? sorusunun cevabını verip RSR Coin hakkında bilgiler vereceğiz.

Reserve Rights (RSR) Nedir?

Reserve Rights (RSR), Ethereum'da bir stabilcoin platformu olan Reserve Protocol’ün fayda tokenıdır. Rezerv Protokolü, ikili bir token modelinden oluşur: RSR yardımcı tokenı ve teminat olarak bir varlık sepeti ile desteklenen RSV stabilcoin.

Teminat tokenlarının değeri değişken olabileceğinden, platformun elinde tuttuğu teminat belirteçlerinin piyasa değeri, RSV stablecoin'in piyasa değerini 1: 1 biçiminde yedeklemek için yeterli olmadığında, platform daha fazla RSR tokenını basacak ve bunları kullanmak için kullanacaktır.  

Tersine, platformda fazla teminat tokenları olduğunda, fazlalık, ikincil piyasalarda RSR tokenlarını geri satın almak için kullanılacak ve daha sonra yakılacaktır.

Reserve’in istikrar mekanizması, kullanıcıların arbitraj faaliyetlerine bağlıdır. Örneğin, RSV'nin fiyatı USD'ye karşı 0.95: 1.00'e düştüğünde, ikincil piyasalarda kullanıcılar borsalarda jeton başına 0.95 USD fiyatla 100 RSV satın alabilir ve bu tokenları Rezerv platformunda 100 USD değerinde teminat tokenları için kullanabilir. 1 RSV'nin fiyatı 1 USD'nin üzerine çıkarsa, kullanıcılar Reserve platformunda RSV satın alabilir ve kar elde etmek için borsalarda satış yapabilir.

RSR tokenı Binance’te işlem görüyor. Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ